HER ERKEĞİN GARDIROBUNDA BULUNMASI GEREKEN 5 GİYSİ

By  |  0 Comments

Dünyada erkek giyim sektörünün büyüklüğü artık kadın giyim sektörünü yakalamış hatta bazı ülkelerde geride bırakmışken erkek moda akımlarını takip etmek de önemli bir çaba ister hale geldi. Hızla değişen trendler günlük hayattaki kıyafetlere ne zaman nüfuz eder, ne zaman öncü olurum, ne zaman geride kalırım korkusuyla bazen sarılacak en iyi çözüm hiçbir zaman geçerliliğini kaybetmeyen klasik parçalar oluyor. Belki kadınların “küçük siyah elbise”si kadar gösterişli değiller ama her erkeğin gardırobunda bulunması gereken parçalarla sade ve özenli bir şıklık yakalamak mümkün.

Beyaz ve Siyah Tişörtler

Bisiklet yaka kesimiyle, omuzlarınıza iyi oturan, doğru yerleri vurgulayan desensiz siyah veya beyaz tişörtler her günün kurtarıcısı olabilir. Eğer vücudunuza güveniyorsanız ‘slim fit’ kesimleri, saklayacak birkaç ekstra kilonuz varsa daha geniş kesimleri tercih edebilirsiniz. Beyaz tişörtler özellikle yazın teniniz biraz güneş gördükten sonra veya kışın kayaktan yeni döndüyseniz bronzluğunuzu vurgulayarak çok hoş bir kontrast yaratabilir. Kendisine yakıştıranlar hariç derin V yakalı kesimleri tercih etmeden önce bir kere daha düşünün.

Lacivert veya Koyu Mavi Kot

Kot pantolonun en güzel tarafı ceketten uzun kollu tişörtlere kadar her türlü parçayla beraber giyilebilmesidir. Ancak her renk kotun kullanılabilirliği aynı düzeyde değildir. Bu açıdan gardırobunuzda mutlaka bulunması gereken renk koyu mavi veya laciverttir. Hemen yukarıda bahsettiğimiz sade tişörtlerle beraber giyerek, giyinme faslını dakikalar içinde bitirebilirsiniz. Çok dar kesim kot pantolonlar modern olsa da herkes için uygundur diyemeyiz. Kalça bölgesine iyi oturan, klasik bir kesim tercih edin; dar kesimleri ise bir alternatif olarak bulundurun.

Beyaz Gömlek

 

İster iş yerinde, ister pazar günü gezintisinde ister akşam dışarı çıkarken olsun beyaz gömlek her ana uyum sağlayabilecek ve dolabınızda birkaç tane bulunması gereken harika bir parçadır. Ancak gardırobunuzun standart parçalarından biri olacak beyaz gömlek hatlarınıza uyum göstermeli, ne çuval gibi durmalı ne de düğmeleri patlayacak gibi görünmelidir. Eğer kaliteli kumaştan yapılmış, üzerinize mükemmel olan bir model bulursanız birden çok almaktan çekinmeyin. Sonrasında bir kazağın altına, işe giderken kravatla beraber ya da tek başına giyebilir, sade bir şıklık elde edebilirsiniz. Elbette iş ortamının klasik lekelerinden de en çok beyaz gömlekler nasibini alır. Eğer yanınızdan ayırmadığını kaleminiz size ihanet eder ve gömleğinizin cebine akarsa mürekkep lekesi nasıl çıkar önerilerimiz için buraya tıklayın.

Lacivert Kazak

Her şeyle yakışma konusunda beyaz gömlekle yarışabilecek bu parça, bisiklet yakalı ve çok geniş durmayan bir kesimde olmalıdır. Çok geniş kazaklar sizi, evde üşüyüp üzerinize bir şeyler almışsınız gibi gösterebilir. Halbuki kalın bile olsa üzerinize oturan kesimde bir kazak şık bir görünüm sağlar. Alacağınız kazağın kumaşının cildiniz için rahat olduğundan emin olun, sonra da kışın kotun üstüne, yaz akşamları ise hafifçe serin olduğunda ise şortla beraber giyin.

Sade Spor Ayakkabılar

Tek renk siyah veya beyaz spor ayakkabılar hem yaz hem de kış aylarında giyeceğiniz hemen her şeyi tamamlayabilir. Çok resmi olmadıkça ister gömlek ister tişört ve şort giyin, iyi bir tasarıma sahip rahat bir spor ayakkabıyla tüm günü geçirebilirsiniz. Üstelik spor ayakkabıda giyilmiş görünümü seviyorsanız, sizin için gün geçtikçe güzelleşeceklerdir.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *