IMAGINE DRAGONS WERE IN ISTANBUL

By  |  0 Comments

Sahnedeki Ejderhalar

Yazan Kerem Sedef

Hatırlarsınız; dünyaca ünlü sanatçı ve gruplar politik koşullar, terör ve benzer sebeplerle uzun bir süre ülkemize ayak basmadı. Son anda iptal edilen konserlere şaşırmamaya başlamış, neredeyse bu duruma alışmış ve artık “biz bize yeteriz” kafasına girmişken 2018 yazı hepimize ilaç gibi geldi…

İstanbul bu yaz art arda beklenmedik isimlerin geçişine sahne oldu: DeadmauS, Wiz Khalifa, Joe Satriani…Türk izleyiciler olarak top günlerini geride bırakmış isimleri izlemeye de alışkındık belki ama son olarak geçen Pazar KüçükÇiftlik Park’ta harika bir performansa imza atan Imagine Dragons, kariyerinin zirvesinde karşımızdaydı! Grup, konserin başından itibaren enerjisiyle herkesi mest etti. Kendi adıma bugüne kadar izlediğim en pozitif performanslardan birine şahit oldum. 

Müzik nefisti ve görsel efektler etkileyiciydi. Ancak grup elemanların sürekli gülümsemesi ve yüksek enerjisi hepsinin önüne geçtiSolist Dan Reynolds geçen yıl gördüğü depresyon tedavisinin faydasını gerçekten görmüş gibiydi. Tüm o iç hesaplaşmalarının sonunda nasıl özgürleştiğini haykırdı ve seyirciye özgürlüğün kıymetini bir daha hatırlattı. B sahnesindeki yarı akustik performansı sahnenin hemen önünden, gruba bir metrelik mesafeden izlemek ayrıca etkileyici bir deneyimdi. Neticede ülkede uzun süredir böylesine kadar bol konserli bir yaz geçirmemiştikMevcut politik ve ekonomik koşullar altında böylesine pozitif ve kafa açan işlerin hepimize iyi geldiğine bir kez daha şahit olduk.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *