KIŞ SEZONUN EN MODA RENKLERİ

By  |  0 Comments

colors2

Yazı: Alexander Kokoskeriya

Her yeni koleksiyon yepyeni bir heyecan moda severler için. Bu heyecanı dorukta tutan en önemli etgen renkler ve tonlar. Renkler, bütün koleksiyon temaların temel inşaatı. 2014-15 sonbahar-kış sezonunda en öne çıkan renkleri aşağıda görebilirsiniz.

ZÜMRÜT YEŞİLİ

Sezonun en çok kullanılan ve en göze çarpan rengi. Yeşil tonların en koyu ve en canlısı kendisi. Metalik bir ışıltısı olan bu renk yeşil şişe camların parlaklığı ve zümrütün zenginliği içeriyor. Kış aylarında dağ evlerin etrafındaki mis gibi kokan çamların rengi o. En çok laciver ve mavi tonlarla kombinleniyor.

fw15_PINE-GREEN

ŞARAP BORDOSU

Bordo rengin daha koyu pastel ve soft olan bu tonu sofistike sembölü haline geliyor. Kış aylarında dostlarla beraber şömine başında sıcak kırmızı şarap eşliğinde geçirilen samimi sohbetlerin rengi o. Vintage ve grunge sokak stillerinin altını çizen bu renk kahverengi, gri ve siyah tonlarla kombinleniyor.

fw15_CLARET

HARDAL SARISI
Hemen hemen her sene kullanılan bu renk bu kış sokaklarında da epey görülecek. Kış aylarında erken batan güneşin kurumuş dallardaki sarı-kahveli gölgenin rengi o. Renk paletinde en sıcak tonlardan biri olduğu için kış boyunca mutlaka hardal sarısı bir parça ediniz. Zeytin yeşili, bej ve kahve tonlarıyla kombinleniyor.
fw15_m_MUSTARD
PATLICAN MORU
Zengin mor rengin daha soft ve koyu olan bu tonu şıklığın sembölü olarak sezona damgasını vuruyor. Şehirli sofistike ve şık erkeklerin vazgeçilmezi olacak. Kış aylarında koyu kadife perdelerin arkasında sıcak bir ortamın baş kahramanı o. Bej, kahverengi, siyah, lacivert ve gri tonlarla kombinleniyor.
fw15_PLUM
SİBİRYA KIRMIZISI
Sibiryada, aylarca her yer karla kaplıyken orman ve vadilerde ‘kalinka’ adında bir meyvenin cazibeli rengi o. Kırmızı rengin kıpkırmızı olan bu tonundan mutlaka kalın örülmiş bir kazak, bir parka ve yünlü bir takım elbise temin etmenizde fayda var. Lacivert, siyah, beyaz ve oranj tonlarıyla kombinleniyor.
fw15_SIBERIAN-RED

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *