KUSURSUZ ADAMLAR KLASİKLERDEN VAZGEÇMEZLER

By  |  0 Comments

Yazı: Zeynep Şimşek

Saatler de olduğu gibi, Klasik arabalarında tutkunu binlerce erkek var. İkisininde başka Tatları olduğu kesin. Bir çok araba üreticisinin ilk amaç yatırımsa mutlaka bir araç edinmelisiniz kısmından ilk amaç stil ve koleksiyon erliğe doğru gidince ‘’Söylenecek çok söz kalmıyor. .’’Klasik araçların stil olgusu hem yatırımcıyı hem de koleksiyonerleri cezbediyor.

Kusursuz bir araç Citroén Ds

citroends

Harika ve kusursuz, görüntüsüyle bize hayranlık uyandıran bu araç klasik model severlerin ilk seçenekleri arasında. Ds hidrolik süspansiyonla övünen ilk serinin en iyi otomotivlerinden biri. 1955’de üretilen bu otomotiv fütürist çizgileriyle klasik araç tutkunlarını büyüsü altına aldı. Tasarımcısının da çok başarılı olduğu kesinliği satış grafiğiyle de ortaya koyulmuştur. Onda Fransız cazibesi ve asilliği var. Ayrıca Rol çaldığı durumları da göz ardı edemeyiz;Scarface bir ikon’ du. Cumhurbaşkanına yapılan suikaste kurtarıcı başrolde yine O vardı. Kültürel bir ikon O. Eğer sizin de eski araba fanteziniz varsa o sizin de gözdeniz olabilir. Tabi 20.000 € gözden çıkarmanız gerekecek.

Playboyların tercihi Rolls Royce Corniche

rolsscorniche2

Eski bir Rolls gibisi yoktur. Lüksün, ihtişam ve karizmanın tanımı bu olsa gerek. Tüm erkeklerin rüyasını süsleyen, her erkeğin sahip olmayı düşlediği bir araç. Filmler için iddialı seçim ve özgüven göstergesi. Tek bir sürüş deneyimiyle, tüm hünerini ortaya koyan bu araç sahip olmak aslında, bu kusursuzluk için 20,000 € çok yüksek bir meblağ olmasa gerek. Sonunda bir Rolls olmak var.

Hızdan vazgeçemeyenlere Lancia Delta Integrale

lancierdelta

Gelmiş geçmiş en olağanüstü ralli otomobillerden biri. 1988 -1992 arasında Dünya Ralli şampiyonlarını sırasıyla kazanmıştır. Bir sürücü olarak Lancia başında direksiyon sallamanın keyfide paha biçilemez türden. Birçok yarışçı için özel olan bu tasarım ve marka 1980’lerden itibaren İtalya da en güvenilir araç listesi arasında yer alıyor. Bu tasarımın cazibesini korumak da yine yarışçılarına düşüyor. Biraz gelenekçi bir yapıdan çıkan bu tasarım düz çizgileri, keskin kenarlarıyla klasikçilerin seçimleri arasında. 15.000 € gibi bir fiyatla rüyalarınızı süslemekten çıkacaktır.

Harika bir izlenim için Jaguar E/type

jagetype2

İşte tam bir klasik Jaguar. Her panelinde ve tasarımın da stil ve iddiasıyla ortada. Coupé ve Cabrio formlarıda mevcut.1961 de başlatılan bu serüven hız kesmeden devam ediyor ve yeni tasarım nefeslerimizi kesiyor. Enzo Ferrari ‘nin sözünü de bur da söylemeden geçemeyeceğim ; ‘’Şimdiye kadar yapılmış en iyi araç .’’Kedi gibi görünmek ya da gökyüzünde bir yarış pilotu edasıyla imzanızı atmak için en uygun seçim bu marka olacak bizce. Gökyüzü bu limitsiz yarış için sizden sadece 30.000 € gibi başlayan fiyatları isteyecek. Hızınız bol olsun.

Bir zenginin seçimi Ferrari 456 gt

ferrari456

Her erkek elbette, bir Ferrari sahibi olmak ister. Bir Ferrari için milyonlar ödeyebilirsiniz fakat 456 gt sahibi olmak için sadece 50.000 € ihtiyacın var. Yine kusursuz tasarımıyla bir İtalyan markası. İtalyanlar bu işte iyi demek geliyor içimden ,İtalya’nın modena şehrinin yakınlarındaki maranello da olan lüks bir italyan otomobil üreticisidir.Ferarinin yaşam hikayesi Enzo Ferarrinin hayat hikayesi olarak bilinir .Tüm belgeseler ve yazılar ve yayınlarda bu bilgi sıkça geçer .Bu uygun spor otomobil görüntüsü , pop –up farlar 4 koltuk seçeneği oldukça kullanışlı. Gururlanacak bir motora sahip bu araç her modelliyle zengin bir seçim.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *