NEW YORK MODA HAFTASI KOLEKSİYON RAPORU

By  |  0 Comments

Geçtiğimiz hafta sona eren New York Moda Haftası’nda, ünlü tasarımcıların 2015-16 Sonbahar-Kış koleksiyonları görücüye çıktı. İşte, New York Moda Haftası kapsamında sergilenen 2015-16 Sonbahar-Kış Erkek Giyim koleksiyonları.

OVADIA & SONS

ovadia

Önümüzdeki sezon için naylon ceketler, pantolonlar ile bir araya geldi. Markanın + uzantılı alt markasının çabasız stili defileye taşındı.

Şehirli erkek giyimin ‘bro’ tipi adamları var podyumda. Gösterişli bir ayakkabıya ihtiyacı olabilecek bir adam, onları süslü yaparak ayakkabı koleksiyonunun için soktu. Ama bu gösteriş ve süs sizi yanıltmasın. Bu ayakkabılara gerekirse onu kilometrelerce öteye taşıyabilecek rahatlıkta. Ovadia’nın tanımladığı bu adam, atletik rahatlığı kendi parçalarıyla birleştirerek onların değerini arttırıyor. Rahat pantolonlar, geceden gündüze uzanan rahatlık ve şıklık için. Fakat onlar boğazlı kazaklar ile giyildiğinde kesinlikle gece bir şeyler içmek ya da özel kokteyller için ideal. Özel dikim pantolonlar ise ofis saatleri için. Onların rahat olmasına gerek yok, onlar kaliteli ve şık olmalılar. Yaka detaylar, cep detayları, küçük fermuar detayları koleksiyonu detaylar açısından zengin kılıyor.

PATRIK ERVELL MENSWEAR

PATRIK ERVELL MENSWEAR

Bu adamlar, önümüzdeki sezon için gerçekten yeni bir şey istiyorlar mı? Peki bu gerçekten gerekli mi? Patrik Ervel Sonbahar/Kış 2015 koleksiyonunun düşüncesi bu. Geçmişte hassas ve yararcı olarak adlandırdığımız tasarımcı, Ervel’ın menzili markaya sadık kalanlara oldukça benzer.

Tasarımcının koleksiyon için ilham aldığı Brütalist mimari ve Barbican Center, etkisini yeşilliklerin ve neon ışıkların ortasındaki podyumda da gösterdi. Koleksiyonda ise kimi zaman uzun gömleklerin üzerine giyilen kimi zaman ise sade olarak tercih edilen, farklı kesimler ve kumaşların kullanıldığı bomber ceketler ön planda.

LACOSTE

lacoste

Spor şıklığı her koleksiyonunda farklı yorumlayan Lacoste, bu sezon günlük stili tamamlayacak ve herkesin gardırobunda yer alan pantolonların rolünü çalacak özel tasarım eşofmanlarla dikkat çekiyor.

‘Rene did it first’ ve ‘Tennis anyone?’ yazılı bluz ve sweatshirtler koleksiyonun en gözde tasarımları olurken, rahatlığa vurgu yapan ve kolları açıkta bırakan ceketler bu sezonun ‘must have’ parçaları arasındaki yerini alıyor.

Çimen yeşili, ince desenler halinde yer alan kırmızı, mavi tonlar ve Lacoste’un imzası haline gelmiş renkleri koleksiyondaki parçaları değişik formlarda kombinleme imkanı sağlıyor.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *