PARİS’TE RÜYA GİBİ BİR YILBAŞI

By  |  0 Comments

Paris, çoğu insan için bir rüyalar durağıdır. Eğer siz bu yılbaşını Paris’te kutlayacaksanız, şanslısınız. Fransa’nız başkenti, modanın kalbi olan Paris, her zaman seyahat listelerinin başında yer alır. Hangi mevsimde giderseniz gidin sizi her zaman etkisi altına alan bu şehir, kışın özellikle daha alımlı görünür. Onunla bir kere tanışma şansına eriştiğinizde havasındaki mutluluğa, şenliğe ve sihre aşık olursunuz. Fakat, bu sizin için ilklerden biriyse, şehirde nereleri göreceğiniz ve neler yapabileceğiniz konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Endişelenmeyin.  ‘Yılbaşında Paris’te yapılacaklar’ listesiyle zor kısmı atlayıp, bu büyülü şehrin tadını çıkarabileceksiniz.

Christmas marketlerini gezin

01

Açık ara farkla Paris’teki Christmas dükkanları diğer Avrupa ülkelerine göre en çok ziyaret edilenler listesinde. Kaldığınız otelin yakınlarında yada istediğiniz herhangi bir yerinde oldukça popüler ve her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği marketleri kolayca bulabilirsiniz. Montmartre, Gare Saint Lazare, Place de la Republique, Place des Abbesses ve Place de la Bourse en popülerlerinden bazıları. Ziyaretinizin ardından muhteşem hisler ve anılar ile otelinize geri döneceksiniz, bize güvenin.

Buz pateninin tadını çıkarın

02

Ülkelere göre, buz pateninin de popülerlik oranı farklılık gösteriyor. Fakat yılbaşında, yılbaşı hissini dolu dizgini yaşayabileceğiniz başka ne olabilir ki? Tabii ki Paris’te buz pateni için de oldukça alternatif var. Eğer kayak yaparken Eyfel Kulesi’ni de görmek istiyorsanız Trocadero’da yer alan bir pisti tercih etmenizi öneririz.

Şehrin ışıklarına hayran kalacaksınız

03

Paris’in en muhteşem özelliklerinden biri de şehrin her tarafını saran büyüleyici ışıklarıdır. Christmas aydınlatmalarını ise hem Parisliler hem de turistlerin merakla bekler. Bu nefes kesici ışıkların keyfini ise en iyi Vendôme, Avenue Montaigne, Forum des Halles ve Bercy Village’da çıkarabilirsiniz.

Çocuklar için eğlence alternatifleri

04

Eğer Paris gezinize çocuklar ile çıktıysanız, gezi boyunca onların da eğlenmesini sağlayacak yollar düşünmelisiniz. Tabii ki Disneyland bunun için en uygun seçim. Fakat Paris’in bahçelerini ve parklarını da ziyaret etmeyi unutmayın. Orada hem sizi rahatlatacak, hem de çocuğunuzun ilginizi çekecek farklı aktiviteler bulabilirsiniz. Big Wheel (Dönme Dolap) ‘i ziyaret etmek düşünmeniz gereken bir başka seçenek.

İsa’nın Doğumu’nun simgeleri

Krippenshooting

Her sene, yılın bu zamanlarında dünyanın her yerinden insanlar İsa’nın Doğumu’nu kutlamak için yollar ararlar. Christmas sezonu boyunca siz de Notre-Dame Cathed, Saint-Sulpice Church, Madeleine Church gibi Paris kiliselerinde tarihin ve farklı kültürlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Şovları kaçırmayın

ŞOV

Paris, Fransa’nın kültür başkenti bu yüzden de tatil sezonlarında hem gece hem de gündüz düzenlenen gösteriler sizi bekliyor. Işıklar, alışveriş, eğlence parkları, şehir size her türlü alternatifi sunuyor. Paris’teyken Moulin Rouge ve Opera Bastille kesinlikle görmeniz gerekenler listesinde. Peki Paris’in her sene gelenekselleşmiş Festival Mondial du Cirque de Demain’e sahip olduğunu biliyor muydunuz? Yeni yetenekleri keşfetmek için düzenlenen bu muhteşem festival de kaçırmamanız gerekenler listesinde.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *