SİNEMA: HAFTANI FİLMLERİ

By  |  0 Comments

Bu hafta vizyona giren en cool 3 filmi seçtik. İyi seyirler!

MAD MAX: FURY ROAD

596979.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Post-apokaliptik türünün yaratıcısı ve efsanevi “Mad Max” filmlerinin ardındaki usta yönetmen George Miller’ın bir kez daha yönetmen koltuğunda oturduğu Mad Max: Fury Road geri dönüyor! Charlize Theron ve Tom Hardy’nin rol aldığı film, serinin dördüncü bölümü. Filmin diğer başrollerinde; Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne, Nathan Jones, Josh Helman, Rosie Huntington-Whiteley, Riley Keough, Zoë Kravitz yer alıyor. Zorlu geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. Yine de bir şekilde kendini Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından, sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasında bulur. Yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’dan kaçmaktadırlar ve Joe kendisinden çalınan ve yeri doldurulamayacak derecede önemli kaybının peşindedir.

Yönetmen: George Miller

Oyuncular: Tom Hardy, Charlize Theron, Zoë Kravitz

Ülke: Avustralya, ABD

AŞK UĞRUNA

454388.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

1940 yılında Fransa’da II. Dünya Savaşı’nın ilk işgalleri yaşanmaktadır. Genç ve güzel bir kız olan Lucile Angellier, üvey annesinin evde gözetiminde, savaşta esir düşen babasından haber almak için beklemektedir. Bir yandan Paris’ten gelen savaş mültecileri küçük kasabaya yerleşmeye çalışırken, diğer yandan Alman askerleri kasabalıların evlerini bir bir işgal etmeye başlar. Lucile evlerine yerleşen Bruno von Falk adlı yakışıklı askerden, başlarda hiç hoşlanmaz ve kendisini geri çeker. Fakat günler ilerledikçe iki genç arasında aşka sürüklenen bir çekim oluşur. Ama karşılarında savaşın en trajik yüzü durmaktadır.

Yönetmen: Saul Dibb

Oyuncular: Michelle Williams, Kristin Scott Thomas, Matthias Schoenaerts

Ülke: İngiltere, Fransa, Belçika

ÇILGIN KALABALIKTAN UZAK

457044.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

19. yüzyılda Wessex’in kasabalarından birindeyiz. Bilindiği gibi o dönemde kadınların 19. yüzyılda davranış biçimlerini kısıtlayan bir sürü kural var fakat genç Batsheba bu kuralların hiçbirine önem vermeyerek kendi istediği gibi özgür bir hayat yaşamanın peşinde. Tabi bulundukları çevre için oldukça alışılmışın dışında bir hayat sürüyor. Kendi hayatını bu özgürlükle yaşarken de ona aşık olan üç farklı adamın hayatlarını alt üst ediyor.

Yönetmen: Thomas Vinterberg

Oyuncular: Carey Mulligan, Juno Temple, Michael Sheen

Ülke: İngiltere, ABD

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *