SİNEMA: HAFTANIN FİLMLERİ

By  |  0 Comments

Bu hafta vizyona giren en cool 5 filmi seçtik. İyi seyirler!

HORRIBLE BOSSES 2 (PATRONDAN KURTULMA SANATI 2 )

atrondankurtulma

Üç yakın arkadaş olan Nick, Dale ve Kurt artık başkalarından emir alarak çalıştıkları bir işte daha fazla bulunmayı istememektedir. Yönetici altında çalışmaktan oldukça sıkılan bu üç kafadar, kendi işlerini kurmaya karar verirler. Ancak planlamadıkları bir gelişme olur. Anlaştıkları yatırımcı son anda bütün maddi desteğini geri çeker ve her şey alt üst olur. Yasal olarak haklarını koruyamayacak bir konumdadırlar ve bu umutsuz durum onları iyice çileden çıkarır. Son çareleri ise intikam almak için yatırımcının oğlunu kaçırmak olacaktır. Böylece fidye isteyerek şirketlerinin kontrolünü yeniden ele geçirmeye çalışacaklardır.

Yönetmen: Sean Anders

Oyuncular: Jason Bateman, Charlie Day, Jason Sudeikis

Ülke: ABD

EXODUS: GODS AND KINGS (EXODUS: TANRILAR VE KRALLAR)

tanrı

Ünlü yönetmen Ridley Scott’ın yönetmenliğini yaptığı film, Hz. Musa’nın hayatının önemli dönüm noktalarını konu ediniyor. Tevrat’ın bazı bölümlerinden esinlenerek yazılan hikaye, Musa’nın doğumu ve Mısır kraliyet ailesi tarafından evlat edilişiyle başlıyor. Sonrasında ise firavuna baş kaldırıp Mısır’da köle olarak çalıştırılan İbraniler’i serbest bırakılmasını sağlamasıyla başlayan ve ölümüne kadar geçen sürece odaklanıyor.

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Christian Bale, Joel Edgerton, John Turturro

Ülke: ABD , İngiltere , İspanya

UZUN YOL

UZUNYOL

Gülten ve Fariz birbirlerini çok seven bir çifttir. Ancak Gülten’in ailesi aşklarının önünde büyük bir engeldir. Onlara göre bu ilişki ailenin ismine zarar verecektir. Çünkü Fariz, kamyon şoförlüğü yapmaktadır. Ancak iki sevgili, aileyi geride bırakarak bir kasabaya yerleşirler. Kurdukları yeni hayat, Gülten’in bir erkek çocuk dünyaya getirmesiyle renklenir. Yine de yeni sorumluluklar, Fariz’in uzayan yolculukları ve bir türlü kurtulamadığı kumar alışkanlığı çiftin ilişkisini zora sokmaya başlayacaktır.

Yönetmen: Nihat Seven

Oyuncular: Hakan Yufkacıgil, Bora Cengiz, Nil Günal Çakıroğlu

Ülke: Türkiye, İngiltere

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *