SİNEMA: HAFTANIN FİLMLERİ

By  |  0 Comments

Bu hafta vizyona giren en cool 3 filmi seçtik. İyi seyirler!

44. ÇOCUK

034454.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Sovyet Birliği’nde Stalin döneminde geçen hikayede, devlet için çalışan gizli bir ajan ülkeyi çalkalayan bir seri çocuk cinayetini araştırmak için görevlendirilir. Örgütte gözden düştüğü için verilen bu görevde, ajan cinayetlerin üst seviyede bir parti lideri ile alakalı olduğunu ortaya çıkartacaktır. Yönetmenliğini Daniel Espinosa’nın üstlendiği film, Tom Rob Smith’ün romanından uyarlandı ve Richard Price tarafından senaryolaştırıldı. Filmin yapımcılığını başarılı yönetmen Ridley Scott üstlendi.

Yönetmen: Daniel Espinosa

Oyuncular: Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman

Ülke: ABD, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Romanya

KORO

006624.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Başrolünde Dustin Hoffman’ın oynadığı Boychoir müzik konusunda yetenekli yetim bir çocuğun müzik hocası tarafından keşfedilmesi ve başarıya doğru yol almasını konu alıyor. Dustin Hoffman küçük yaştaki öğrencilerin yeteneklerini saklamalarını engelleyen disiplinli bir müzik öğretmeninin canlandırıyor.

Yönetmen: François Girard

Oyuncular: Garrett Wareing, Dustin Hoffman, Kathy Bates

Ülke: ABD

GİZLİ KUSUR

142106.png-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

1980’lerin sonlarında Los Angeles’ta geçen hikayede özel dedektif Doc Sportello’nun aldığı son iş her zamankinden daha zor. Zira uzun zamandır görmediği eski sevgilisi yakın zamanda kayıplara karışmış ve kendisinden bu davayı çözmesi istenmiştir. Sportello davanın içine girdikçe işler daha da karmaşık bir hal alır ve bir noktadan sonra gizemin çözülmesi, asıl hedefi olmaktan çıkar.

Yönetmen: Paul Thomas Anderson

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Josh Brolin, Owen Wilson

Ülke: ABD

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *