SZİGET MÜZİK FESTİVALİ 2015: ÖZGÜRLÜK ADASINA DOĞRU!

By  |  0 Comments

Yazı Alexander Kokoskeriya

Fotoğraflar Sandor Csudai

10-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan Sziget Festivali’nde 70 ülkeden gelen 400.000 festival severle birlikte 60’tan fazla sahnede yüzlerce dünya yıldızını görecek, bir hafta boyunca hiç durmadan fütursuzca eğlenerek Özgürlük Adası’nın keyfini çıkaracağız.

5

Her yıl Ağustos’un ilk haftası düzenlenen Sziget Festival ABD ve Japon festivalleri ile çakıştığı için bu yıl 10-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek ve güçlü bir uluslararası line-up ile yine hayatınızın festival-tatili olacak.

sziget3

Heyecanla beklenen line-up’ta şu ana kadar açıklanmış olan sanatçılar arasında başta Robbie Williams, Florance and the Machine, Martin Garrix, Alt-J, Mo, Foals, Marina and the Dimonds, Interpol, Knife Party, Paloma Faith, Selah Sue, Vitalic, Yellow Claw, Future Islands, Typhoon ve William Fitzsimmons yer alıyor. Diğer isimleri büyük bir merak içinde hala bekliyoruz!

sziget1

76 hektar ormanlık bir adaya kurulmuş olan Sziget festivalinde festival severler, 60’tan fazla sahnede seyredecekleri muhteşem konserlerin yanı sıra Sziget sirkinden dev sokak tiyatrosuna, tribute sahnesinden, barlar sokağına kadar daha birçok etkinlik ile müzik ve eğlenceye doyacak. Evlenme/boşanma çadırı, poker turnuvası, striptiz kulübü, Irish pub, tarot labirenti, masaj salonu özgürlük adasında karşınıza çıkacak sürpriz etkinliklerden sadece birkaç tanesi! Ayrica geçtiğimiz yıl büyük mutlulukla karşılanan Sziget Beach ve ana sahne partileri bu yıl da festivalcilerin eğlencesi olacak.

4

Her yıl 400.000’den fazla müzik tutkununun katıldığı rock’tan elektronik müziğe, punk’tan folk’a, jazz/blues’dan pop’a, Balkan ve diğer kültürlerin farklı tarzlarını içeren müzik şölenine katılmak ve özgürlük adasında 1 hafta gönlünce eğlenmek isteyenler hazırlanın Sziget Türkiye sizi Sziget’e götürüyor!

Bununla tabiki bitmiyor ve Sziget Türkiye ve Karnaval.com işbirliği ile ilk kez gerçekleşen Karnaval.com Sziget Talent Turkey yarışması ile Türkiye’den seçilecek bir grup 10-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan Sziget Festivali’nde sahne alacak!

Sziget Türkiye ve Karnaval.com işbirliği ile ilk defa gerçekleştirilen Karnaval.com Sziget Talent Turkey yarışmasına katılan B!P grupları, Avrupa’nın en büyük müzik festivali Sziget Festivali’nde yüzlerce dünyaca ünlü isimle birlikte aynı festivalde, Europe sahnesinde performans sergileme şansına sahip olacak.

27 Mayıs’a kadar süren oylamaya herkes katılabilecek. Jüri oylamasıyla beş isim seçilecek. Beş finalist, 1 Haziran 2015 tarihinde Hard Rock Cafe Istanbul’da gerçekleşecek olan Karnaval.com Sziget Talent Turkey final gecesinde sahne alacak. Jüri oylaması sonucunda kazanan bir isim, 2015 Sziget Festivali’nde performans sergileyecek. Karnaval.com Sziget Talent Turkey yarışmasının finalistleri ve kazanan isim www.szigetturkiye.com ve www.karnaval.com web adreslerinden açıklanacak.

Karnaval.com üzerinden yapılan oylamaya katılanlar arasından jüri tarafından seçilen 2 şanslı kişi 10-17 Ağustos 2015 tarihleri arasında Budapeşte’de gerçekleşecek olan Sziget Festivali’ne tek kişilik bilet ve Türkiye-Budapeşte gidiş dönüş uçak bileti kazanacak.

Karnaval.com Sziget Talent Turkey yarışmasının birincisinin seçileceği geceye katılan izleyiciler arasından 5 şanslı kişi 10-17 Ağustos 2015 tarihleri arasında Budapeşte’de gerçekleşecek Sziget Festivali’ne tek kişilik bilet kazanacak. Sziget sizi bekliyor!

Sosyal medya:  www.facebook.com/szigetturkiye

www.twitter/szigetturkiye

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *