SZIGET MÜZİK FESTİVALİ 2016: ÖZGÜRLÜK ADASI SENİ ÇAĞRIYOR!

By  |  0 Comments

Yazı Alexander Kokoskeriya

10-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan 24. Sziget Festivali’nde 70 ülkeden gelen 400.000 festival severle birlikte 60’tan fazla sahnede yüzlerce dünya yıldızını görecek, bir hafta boyunca hiç durmadan fütursuzca eğlenerek Özgürlük Adası’nın keyfini yine çıkaracağız.

sziget1

Her yıl Ağustos’un ilk haftası düzenlenen Sziget Festival ABD ve Japon festivalleri ile çakıştığı için bu yıl 10-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek ve güçlü bir uluslararası line-up ile yine hayatınızın festival-tatili olacak.

szg2

İşte şu ana kadar açıklanmış olan o muhteşem line-up; Türkiye’de en son 2006 yılında konser veren ve çok sevilen Muse, 2013 Sziget’te muhteşem bir kapanış şovuna ev sahipliği yapan David Guetta, süper ikili Miles Kane ve Alex Turner’lı The Last Shadow Puppets, Nisan ayın ortasında yeni albümleri çıkacak olan The Lumineers, Years & Years, her konserine koşa koşa gittiğimiz Róisín Murphy, heavy metal grubu Bullet For My Valentine, muhteşem sesli Jess Glynne, Avustralya’lı grup Parkway Drive, Berlin’den çıkıp gelen Alman Hip-Hop grubu K.I.Z, Rihanna, Sia, The Neighbourhood, Kovacs, Datsik ve Rico & Sticks #OpgezwolleTotNu, Sigur Ros, M83, Mo ve en önemli ise Türkiye’den bu sene  muhteşem yetenekli rapçı Ceza sahne alacak ve daha bir çok açıklanacak olan isimler gün geçtikçe ekleniyor…

CEZA

76 hektar ormanlık bir adaya kurulmuş olan Sziget festivalinde festival severler, 60’tan fazla sahnede seyredecekleri muhteşem konserlerin yanı sıra Sziget sirkinden dev sokak tiyatrosuna, tribute sahnesinden, barlar sokağına kadar daha birçok etkinlik ile müzik ve eğlenceye doyacak. Evlenme/boşanma çadırı, poker turnuvası, striptiz kulübü, Irish pub, tarot labirenti, masaj salonu özgürlük adasında karşınıza çıkacak sürpriz etkinliklerden sadece birkaç tanesi! Ayrica geçtiğimiz yıl büyük mutlulukla karşılanan Sziget Beach ve ana sahne partileri bu yıl da festivalcilerin eğlencesi olacak.

szg1

Her yıl 400.000’den fazla müzik tutkununun katıldığı rock’tan elektronik müziğe, punk’tan folk’a, jazz/blues’dan pop’a, Balkan ve diğer kültürlerin farklı tarzlarını içeren müzik şölenine katılmak ve özgürlük adasında 1 hafta gönlünce eğlenmek isteyenler hazırlanın Sziget Türkiye sizi Sziget’e götürüyor!

logo

Festival programı hakkında detaylı bilgiye www.szigetturkiye.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Festivalde görüşmek dileğiyle!

www.facebook.com/szigetturkiye

www.twitter/szigetturkiye

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *