VENEDİK SAN CLEMENTE ADASINDAKİ ST REGIS RÜYASI

By  |  0 Comments

Venedik’in ünlü San Marco Meydanı’na tekneyle sadece birkaç dakika uzaklıkta, lagünün kalbinde özel bir adadır San Clemente.

st2

San Clemente Adası’nın tarihi, Kutsal Topraklar’dan yola çıkan göçmenleri ve askerleri ağırlamak için 1131 yılında inşa edilen orijinal kiliseye uzanıyor. 1645’te bir manastır olarak hizmet vermeye başlayan ada, 2003 yılında otele dönüştürüldü. Adadaki kilise, tarihi öneminin yanı sıra içinde çok değerli kabartma ve freskler de barındırıyor. Ada tamamen özeldir.

Yakın zamanda St. Regis adını alan otelin tarihi binası kapsamlı bir restorasyon geçirdi. Oda ve suitlerin yerleşim düzenleri ve dekorasyonları değiştirilirken yeni ve özel suitler eklendi ve dinlenme tesisleri de yenilendi ve sonunda eski tarihi dokularını öne çıkarıp modern ve büyüleci bir gusto ile dekore edildi.

st3

Muhteşem bahçelere, lüks odalara ve keyifli dinlenme tesislerine sahip olan The St. Regis Venice San Clemente Palace, altı hektarlık özel San Clemente adasındaki konumuyla Venedik şehir merkezine tekneyle sadece birkaç dakika uzaklıkta bir vaha gibi.

st1

Gerçek St. Regis deneyimi, yeniden dekore edilmiş 146 lüks odadan birinde veya cennet bahçelerinin çevrelediği ya da Venedik lagününe bakan Signature Suites’te konaklayarak başlıyor. St. Regis Venice, San Clemente Palace’ta yüzme havuzu, iki bar ve üç restoran yer alıyor. Otelde kalırken modern ve klasik sanat dalındaki eserleri de yakından takip etmek pek mümkün. Seyahatinizi özelikle her sene gerçekleşen Venedik Bienali tarihlerinde planlarsanız sanatın doruklarını her koşede yaşamaya ortak olursunuz. Kaldığımız tarihlerde modern heykeltraş Igor Mitoraj’ın eserleriyle tüm ada adeta antik Yunan diyarlarına büründü… En göze çarpan alt resimdeki eser Torso Di Ikaro oldu.

st4

En gurme menüsüyle bilinen Acquerello restoranı, Venedik lagününe ve San Marco meydanına bakan teraslarıyla dikkat çekerken, executive Chef Roberto Dal Seno’nun usta ellerinden çıkan eşsiz yemekler, Adriyatik Denizi’nin taze lezzetleri ve modern Venedik mutfağından esintilerle yaratılıyor. Konuklar, benzersiz bir mönünün keyfini San Marco Meydanı’na bakan nefes kesici bir terasta çıkarabiliyor.

Ve en sonunda St. Regis otelin deniz kapıları büyüleci San Clemente adasından Venedik’e kadar yolumuzu aydınlatıyordu…

st6

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *