10 KAHRAMAN STİL İKONU

By  |  0 Comments

Film kahramanıymış, çizgi film karakteriymiş ne önemi var, cool olmak her babayiğidin harcı değil!

10 JAMES BOND

james bond

Bond tarzı her şeyin en iyisi demektir. Hayata karşı mükemmel bir zevkinizin olması demektir. Arabada, kıyafette, sigara ve hatta içki de bile rakipsiz olmak ancak Kraliçe’nin en önemli ajanının yapabileceği bir şey.

9 DOKTOR WHO

Doctor-Who-Matt-Smith

Gündüz vakti bile tarih profesörleri gibi dolaşmak herkesin altına giremeyeceği bir ağırlık. Doktor sürekli aynı şeyleri giyiyor gibi gelse de aslında bir tarz oluşturmanın verdiği rahatlıkla takılıyor sadece.

8 CLARK KENT

Clark-Kent

Kırmızı peleriniyle ve daracık taytı ile pek tipiniz olmayabilir. Ama gazeteye gittiği zaman giydiği takımlar ve kafasındaki fötr şapka kesinlikle bir tarzın varlığına işaret ediyor. Ofis dışında zaten bir kahraman kendisi.

7 TENTEN

tintin

Ünlü moda devi Tommy Hilfiger bile kendisine karşı hayranlığını belli etmiş. Kapri pantolonu, beyaz çorapları ve üzerinden düşmeyen trençkotu ile tam bir beyefendi. Tenten’in yeri her zaman bir başkadır.

6 FANTASTIC MR FOX

the_fantastic_mr_fox08

Kızıllar her zaman çekici bir ırk olmuştur kabul edelim. Dünya’da gerçekten çok azbulunuyor olmaları onlara ayrı bir seksilik katarken Wes Anderson’ın karakterinin giydiği blazer’lere diyecek hiçbir şey yok.

5 RENTON (Trainspotting)

renton

birincisi Renton’u Ewan McGregor canlandırdığı için karakter 1-0 önde başladı zaten. Skinny jean’in ve Converse’lerin daha fazla yakıştığı bir karakter hatırlamıyoruz. Onun hayatını seçmeyin, gardırobunu seçin!

4 MAVERICK (Top Gun)

558f1c835f593[1]

Filmi izleyen her erkeğin pilot olabilmeyi aklında geçirmesinin tek nedeni aviator güneş gözlükleri ve üzerinde patch’lerin işlendiği bu uçuş montu. Takımı beyaz tişörtle tamaladınız mı işte sizden seksi erkek yok.

3 TONY MANERO (Saturday Night Fever)

g6_2225982b

Bu kıyafeti evde denememek lazım. Herkeste John Travolta karizması bulunmadığına göre beyaz takım elbise içinde nasıl görüneceğinizi bilemeyiz. Zaten bu yıllarda o dönemin disko şarkılarını bulmak da biraz zor.

2 DICKIE GREENLEAF (The Talented Mr Ripley)

the-talented-mr-ripley-fixed

Jude Law’ın oynadığı her karaktere karizma kattığı bir gerçek. Ama bu filmdeki hemen her sahnede gözümüzü aldığı da bir gerçek. Bol yüzücü şortuna da bayılıyoruz, bol pantolonuna da. Kalın kravatı bile çok iyi!

1 TYLER DURDEN (Fight Club)

FIGHT CLUB, Brad Pitt, 1999, TM & © 20th Century Fox Film Corp./courtesy Everett Collection

Tyler günümüz modası print baskılı tişörtleri o zamanlarda da çok seviyordu. 90’larda kullanılan yüksek bel pantolonların içinde bile çok seksi. Vişne rengi deri ceketine ise her zaman bayılmışızdır.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *