OOZZ : TASARIMIN NEO-ESTETİK HALİ

By  |  0 Comments

 

Modern, çağdaş, rafine ve kendine özgü estetiği olan bir erkek giyim ve tasarım projesi olarak 2015 yılında tasarımcı Özgür Özçelik tarafından İstanbul’da kurulan OOZZ, ilk koleksiyonu “RELEASE I” ile bir hikaye anlatmaktan çok tasarımcının estetik anlayışını gözler önüne sermeyi amaçlıyor.

ozz1

Farklı doku ve katmanlara sahip, dekonstrüktive edilebilir parçaların bulunduğu OOZZ’un ilk koleksiyonu “RELEASE I”da özgünlüğü arttırmak ve kendilerine has bir karakter yaratmak amacıyla tasarımda el yapımı detaylar kullanıyor.

ozz3

Var olan güncel estetik tanımlarını geçersiz kılmaya çalışmadan tasarımcı olarak kendi varlığını üzerine kurduğu estetik anlayışını, hayata ve üretim sürecine olan yaklaşımı ile destekleyen Özgür Özçelik tasarımlarında sadeliğe, detaylara ve tasarım değerine dikkat çekiyor.

0zz2

Uzun yıllar boyunca İngiliz ve İskandinav markalar ile birlikte çalıştıktan sonra uzmanlaştığı özel baskı teknikleri ve özel üretim kumaşları, yenilikçi ve deneysel bir biçimde bir araya getiren tasarımcı, ilk koleksiyonunda alışılmadık kalıp ve kesimler ile temiz, rafine ve zamansız siluetler yaratıyor.

OOZZ tasarımlarına Türkiye’de www.oozzshop.clothing sitesinden ve Building Akmerkez Designer Box’tan, Londra’da www.theunconventional.co.uk sitesinden ulaşabilirsiniz.

Facebook: www.facebook.com/oozzclothing

Instagram: www.instagram.com/oozzclothing

www.oozz.clothing

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *