BOĞAZLI KAZAK GİYME SANATI

By  |  0 Comments

STEVE JOBS

STEVE Jobs’ın hayatımıza etkisi sadece kullandığımız bilgisayarlar ve telefonlarla sınırlı değil. Apple’la ilişkisini başlattığı 1976’dan beri üzerinde gördüğümüz siyah boğazlı kazağını da unutmamak lazım. O sadece 175 dolarlık St. Croix marka kazakları satın alırdı belki ama günümüzde bu tarz kazak üreten firmaların sayısı bir hayli fazla. Özellikle içinde bulunduğumuz sezonda oldukça sık kullanılmaya başlanan kazakların boynu tamamen kaplamıyor olması da iyi bir şey. Dolayısıyla bir süre sonra sıcak basmaları ya da boyun kaşınmaları başlamıyor. Yakında dahi adamın hayatını anlatan Aston Kutcher‘ın başrolünü oynadığı jOBS filmi de vizyona girdiği anda bu kazaklarda patlama yaşanacak. Bu yüzden bir tane edinmekte fayda var.

Editör : Alexander Kokoskeriya

Boğazlı kazak alırken üzerinize tam oturmasına dikkat etmeniz gerekli. Bedeninizi sıkı sıkıya sarması gerekmese de çok fazla bol olmaması lazım. Genelde uzun boyunlu kişilere daha çok yakıştığı konusunda ufak bir hatırlatma yaptıktan sonra kombinlere geçelim.

1- RAHAT VE ERKEKSİ STİL: Sanki dağ evinde tatile çıkmışsınız havasına bürünebileceğiniz bu stilde kalın örgülü boğazlı kazağınızı, kaz tüyü yeleğinizle birlikte giyebilirsiniz. Bu kombinin altına uzun bağcıklı botlarınızı giymeniz tavsiye edilir.

ROBERTO VERINO

2- FİT GÖRÜNÜMLÜ ŞIK STİL: Ceketin içine baskılı tişört giyme dönemi kapanalı uzun süre oluyor. Onun yerine yarım boğazlı kazağınızı takım elbisenizin içine giyebilirsiniz. Altına da her zaman mokasen ayakkabı giymekte yarar var.

FERRAGAMO

3- GÜNLÜK ŞIKLIK: Boğazlı kazağınızın üzerine mont giyip sanki ev haliyle sokağa çıkmış izlenimi vermek isterseniz üzerinizde fazla renk kullanmamaya çalışın. Kahverengi tonlarda giyindiyseniz ufak bir mavi dokunuş, genel olarak siyah hakimse ise tatlı bir gri yeterli olacaktır.

J.Lindeberg

4- ELEGAN VE MASKÜLEN: Boğazlı kazağınızı “ağır abi” imajıyla kullanmak istiyorsanız, pantolon olarak dar kesime yakın bir kumaş pantolon seçmek iyidir. Bu kombini mokasen ayakkabıyla tamamlayabilirsiniz. Ama boğazlı kazağın altına jean giydiyseniz, spor ayakkabıyla olayı daha spor bir hale sokabilirsiniz.

ETRO

SOKAKTA BOĞAZLI KAZAK

STREET 4
STREET 2

STREET 3

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *