COOL PEOPLE | BERK AKARDAŞ

By  |  0 Comments

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

Aslında denizci bir ailenin iki denizci oğlundan biriyim. Uzak yol kaptanıyım. İyi bir kokteylseverim, farklı tatları biraraya getirme tutkum beni FiNN fikriyle buluşturdu. Ekim ayında Karaköy’de açtığımız FİNN’in Türkiye’nin en stil sahibi koktely barı olması için çalışıyorum şu sıralar.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.)

Salonumuzun en baş köşesinde tüm görkemi ile duran büyük bir barla büyüdük kardeşlerimle. Belki renleri ve sayıları bile o şişelerden ve bardaklardan öğrenmiş olabiliriz. En sevdiğim şeyin yüksek bar taburelerine oturmaya çalışmak olduğunu hatırlıyorum. Evimizin barındaki en değerli parça şimdi FİNN’in barını süslüyor.

Aldığın en pahalı parça hangisi?

Mesleğim sebebiyle dünyanın pek çok ülkesini dolaşma imkanım oldu. Uzakdoğu, Avrupa, Amerika… Seyehatlerim sırasında ülkelere özgü veya sadece beğendiğim pek çok değerli obje ya da eşya topladım. Taşıma konusunda da bir sıkıntım olmadığı için de fazlaca eşya biriktirdim.

berk1

Dolabındaki en cool parça?

Babamın gençliğinde kendisi çizerek diktirdiği deri pardesü. Giymiyorum ama bence en değerli parça. Eşi benzeri yok.

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?

Biraz kalın çizgilerim var sanırım. Mesela üzerime giydiğim parça mutlaka yakalı olmak zorunda, renk konusunda da biraz sıkıntılı olabilirim. Durum böyle olunca ister istemez bir markaya bağlı kalamıyorum. Gördüğümde uygun olduğunu düşündüğüm anlık marka tercihlerim var. Alışvertiş zordur benle.

İstanbul’un en cool mekanı?

FİNN Karaköy 🙂

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

Balat’ın tüm eski güzelliklerini korumak ve sonradan yapılan tüm kötülükleri yıkıp aslına uygun güzelleştimek isterdim. Çünkü Ailemin kökleri orada.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

Kalın çizgilerim olduğunu söylemiştim. Benim evimin de vazgeçilmezi salonumdaki bar dolayısıyla şişelerim ve bardaklarım. Bir de şu sıralar iki yaşındaki yeğenimin oyuncakları. Nereye koysak güzel duruyor…

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

Anlık beğenilerim olabilir fakat tatmıyla ilham aldığım biri yok. Ama bence Ayhan Işık çok cool’muş.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni?

Venezuell, Lizbon, Barselona eğlence hayatı bence çok iyi. Özellikle Newyork’ta Balthazar ve The Musket Room, Miami’de The Broken Shaker favorim olmuştu.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *