COOL PEOPLE | BURAK ÖZDEMİR

By  |  0 Comments

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

Aslında kendimden bahsetmeyi sevmem, daha çok insanları tanımayı tercih ederim. Ama kendimi tanımlamam gerekirse, adım Burak. Sadece orada yaşayanların sevebildiği bir şehir olan Ankara’da doğdum, büyüdüm ve o şehrin tarifsiz samimiyetinin vücut bulmuş haliyim diyebilirim. En büyük işim de bu: samimiyeti hayatımın her noktasına taşımak. Hayatta iş, para, makam ve mevkiinin geçici araçlar olduğuna inanıyorum. Ama birilerinin faturaları ödemesi lazım, bunun için de Avukatlık yapıyorum.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.)

Lojmanın tüm çocuklarını bir araya getiren, dizlerimizdeki yaralardan birinci derecede sorumlu Kames 5 Katlı Top, nam-ı değer Bakkal Topu.

Aldığın en pahalı parça hangisi?

Sürekli pahalı parçalar alan biri değilim, benim için manevi değer daha önemli. En kıymetli parçalarım çoraplarım. 🙂

burak1

Dolabındaki en cool parça?

Babamın gençliğinden kalan bana hediye ettiği robdöşambr.

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?

Sadece bir markadan giyiniyor olsam kendim adıma gerçekten çok üzülürdüm ama illa bir isim vermek gerekirse bu G-Star olurdu.

İstanbul’un en cool mekanı?

Biraz reklam kokacak ama samimiyetten ödün veremeyeceğim. İstanbul sınırları içerisinde, fikrinde ve uygulamasında hiçbir değişikliğe gerek duyulmadan Dünya’nın tüm gelişmiş şehirlerinde en cool mekanlardan biri olabilecek tek yer 5 Cokctails & More. Umarım hiç çizgisini bozmaz ve ileride çocuğumla beraber kadeh tokuşturabileceğim bir yer olarak kalır.

burak2

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

İstanbul’un semt olarak değil külliyen bir baştan yaratılmaya ihtiyacı var. Tabi önce insanların insan gibi yaşamaları gerektiğine o insanların kendisinin karar verebilmesi gerekiyor… Tarihi yarımada haricinde tüm İstanbul doğa-insan-hayvan sever mimar, yönetici ve siyasetçilere muhtaç…

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

Salonumuzdaki gerçek tuğlalardan oluşan duvarımız. Hem yaşanmışlık hem de sabır timsali bir şekilde bizimle beraber yaşamaya devam ediyor.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

Bu konuda bir Fantastic Four’um var. Cary Grant, Mustafa Kemal, Steve McQueen ve Marcello Mastroianni. Hepsi de dış görünüşlerinde jilet olan, adam gibi adamlar.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni?

Eşim ve en samimi arkadaşlarımla birlikte adalar sorununa konu adalardan birinin açıklarında yaptığımız partiyi unutabilmem için daha iyisini yapmamız lazım. Çünkü insanın ömründe yaşayabileceği en güzel şey en samimi olduğu insanlarla aynı müziği dinleyerek, gülüp, dans etmek. 🙂

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *