COOL PEOPLE | MURAT CEYLAN

By  |  0 Comments

Kimsin ve ne iş yapıyorsun?

Merhaba ben “Murat Ceylan Wish” ama bana kısaca Wish diyebilirsiniz. Müzisyenim.

Çocukluğundan hatırladığın en sevdiğin obje nedir? (kıyafet-oyuncak vb.)

Çocukluğuma dair hatırladığım en sevdiğim obje ‘rollerblade’lerim (patenlerim ki hala paten kayarım), bir de bilgisayarımda oynadığım ilk starteji oyunu ‘Stronghold’.

Aldığın en pahalı parça hangisi?

Tartışmasız kuyruklu piyanom.

Dolabındaki  en cool parça?

Kıyafetlerimi bu işin içine sokmayacağım. Ancak her parçamı tamamlayan bir aksesuar olan zincirlerim!

Sadece bir markadan giyiniyor olsan hangisini tercih ederdin? Neden?

John Varvatos olurdu sanırım. Hem çizgilerini ve kullandıkları materyalleri, hem de kalitesini çok beğeniyorum. Aynı zamanda casual tarzları da spor ve şık. Basic’lerde çok başarılı olduklarını da düşünüyorum. Renklerde de özellikle hiç bir zaman modası geçmeyecek olan pastel tonlarıyla beni yakalıyorlar.

murat1

İstanbul’un en cool mekanı?

Tünel, Galata diyebilirim.

Şans verilseydi İstanbul’un hangi semtini baştan yaratmak isterdin?

Büyük ihtimalle Şişli’deki Halaskargazi caddesi olurdu. Tüm mimariyi klasik ve tek tip yapar, kaldırım taşlarına kadar değiştirirdim. Tünel ile geçişi sağlar, trafiği aşağıdan yapardım. Metro da geçtiği için gidiş gelişe zarar vermemek adına mühendislerden yardım alırdım tabii ki J Osmanbey’in başından Mecidiyeköy’e kadar olan alanı insanların vakitlerini geçirmekten hoşlanacağı inanılmaz bir cadde-meydan’a çevirirdim. Adeta Paris’teki Champs Elysees’in bir üst modelini yapardım diyebilirim.

Evinin dekorasyonundaki en sevdiğin obje?

Piyanom ve gitarım.

İlham aldığın stil sahibi biri var mı? Kim ve neden?

Spesifik olarak birinden etkilenmiyorum. İyi bir gözüm olduğuna inanıyorum. Ve sevdiğim parçaları kimin üzerinde görsem ya da internette denk gelsem beğenirim.

Bugüne kadar en zevk aldığın mekan/party/şehir ve nedeni?

New York en sevdiğim yer olabilir. Dünyadaki birçok yerin buluşma noktası olduğu için de olabilir bu. Çünkü ilgi alanlarınızı kolaylıkla icra edebilecek şansa sahip oluyorsunuz.  Hem de aynı zamanda kendinizi sıkı bir rekabetin de içinde bulabiliyorsunuz. Kurmuş olduğunuz ya da kurabileceğiniz network ile de dünyaya yayılma şansınızı arttırabilirsiniz. Bu tamamen yapmak istediğiniz şeyin potansiyelinin büyüklüğüne bağlı bir durum.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *