DÜNYANIN EN COOL TASARIMA SAHİP 5 HAVAALANI

By  |  0 Comments

Yazar: Behzat Muratoviç

Bazılarımız için havaalanları sadece uçağa binip bir yerlere gitmek olabilir fakat dünyada bir çok ülkede tasarım ve konfor için binlerce kişi çalışmakta. Havaalanlar artık bir yaşam merkezine dönüşmeye başladı bile. Bazılarımız bile uçuştan çok erken saatlerde hava alanına gidip atmosferini yaşamaya bayılıyoruz. Sizin için tasarım ve konforun üst seviyeye taşıyan dünyanın en tasarım harikası olan 5 havaalanı ile baş başa bırakıyoruz. İyi uçuşlar!

Singapur Changi Havaalanı, Singapur

1-singapore-changi-airport

Ödüllere doymayan Changi Airport, kurulduğu günden bu yana 400’e yakın “en iyi havalimanı” ödülünü almış. Kelebek ve orkide bahçesi, koi havuzu gibi doğal alanlarıyla yolcularının havalimanında konforlu ve eğlenceli  vakit geçirmesini sağlıyor. Asya ve Uluslararası arenada en iyi havalimanı.

Incheon Uluslararası Havaalanı. Seul, Güney Kore

2-Incheon-airport

Genel klasmanda ikinci sıraya gerilese de Asya ve  Uluslararası kulvarda “en iyi transfer havalimanı, ek olarak da en iyi personel servisi ödüllerini aldı. Güney Kore’nin başkentinde bulunmaktadır.

Amsterdam Schiphol Havaalanı. Hollanda

Escalator

Skytrax ödüllerinde ilk 3’e girmeyi başaran Schiphol Airport Batı Avrupa’nın en büyük, dünyanın da büyük havalimanlarından biri.

Hong Kong Uluslararası Havaalanı. Hong Kong

4-hong kong airport

Dünyanın en iyi 4. Havalimanı, genel dördüncülüğünün yanında pek çok alt kategoride de ilk 5’te. Hong Kong Havalimanı 2012’yi üçüncü bitirmişti.

Beijing Capital Uluslararası Havaalanı. Çin

5-beijing capital airport

Çin’in en iyi havalimanı Beijing Capital, henüz 6 yaşında olmasına rağmen dünya sıralamasında da ilk 5’te yer alıyor. Beijing başkent Pekin’de.

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *