FASHION WEEK DEDİKODULARI

By  |  0 Comments

OBEN-BUDAK

FASHION WEEK biteli bayağı oluyor farkındayım. Bu kadar içinden takip edeniniz oldu mu bilmiyorum. Defilelere, provalara, partilere koşturmam yetmiyormuş gibi bir de DB Berdan’ın Maybelline için yaptığı kreasyonun partisinde DJ’lik yaptım. Dolayısıyla MBFWI zamanı ve onun uzantısındaki günler boyunca moda haftasının içine düşmüş oldum.

 Oben Budak

Nihayet bu sefer pek yer kavgası tartışmasına denk gelmedim. İnsanlar ilk sıraya oturmadan izlerlerse güneşe çıkan vampir misali küle dönüşmediklerini anlamış olmalılar. Ama yine de yer blogger’ların yerini kapan görgüsüz sosyetikler herkesin dilindeydi. Ve bir de tabi geç kaldığı için bir defileye alınmayan Vogue genel yayın yönetmeni Seda Domaniç konuşuldu ilk önce. Kıyamet kopacak dendi de dünya görmüş geçirmiş bir kadın olunca olayın kahramanı olay büyümedi. Diğer ülkelerde düzenlenen moda haftalarında da aynıdır, geç kalırsan giremezsin, olay bu kadar basit bir kurala dayalı. Opera başladıktan sonra St Petersburg’da da içeri giremezsin, müzikal başladıktan sonra Broadway’de de. Basit kurallara uyduktan sonra hiç kargaşa çıkmıyor aslında o ülkelerde, Allah sizi inandırsın…

Neyse konumuza dönelim, konumuzdan şaşmayalım. Moda haftası zamanı verilen bütün partilerde ortam dedikodusu yapıldı tabi. Defileler hakkındaki konuşmalar “O defileye  girdin mi – girmedin mi” ile sınırlandığı için tasarımlar hakkında konuşulduğunu pek duymadım. Zaten tasarımcılarımız sağolsun fena halde hazır giyim olayına döktükleri için konuyu, tasarım odaklı bir konuşmaya hak kazanacak pek defileyle karşılaşamadık. Bu yüzden de defileye gelen ünlüler hakkında dedikodu döndü daha çok. Allah’tan bu sene yine defilelere ünlü akını vardı da sıkılmadan vakit geçridik. Ciddi anlamda zevksiz ünlülerimiz olduğunu bir kez daha toplu halde gördük.

İzleyenlerin yanı sıra sahneye çıkan ünlüler de kaynar kazana atıldı tabi. Artık tasarımcılar kendilerine başka bir yol bulsa keşke. Bu formülün de dibi tuttu artık. En dibi de Ajda Pekkan’a denk geldi ama kısmet işte.

Olan biten, çekiştirilen bir sürü olayın ardından şu ana kadar düzenlenen en iyi moda haftasını atlatmış olduğumuzu herkes kabul eder sanırım. Hata bulmak için çalışacağımıza, bir yerimize geçip rahat rahat defile izleyelim, nasıl olur?

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *