İLKBAHAR-YAZ 2013 TREND RAPORU

By  |  0 Comments

2012 yılının son çeyreğinde görücüye çıkan koleksiyonlar, ilkbahar-yaz dönemi için yavaş yavaş raflardaki yerini almaya hazırlanıyorken; Adam In Town için yazacağım ilk yazının konusu olmaları da pek tabii kaçınılmazdı.

Editör : Can Direkli 

ILKBAHAR/YAZ

Milan, Paris, New York ve Londra’da podyuma çıkan binlerce parça, yüzlerce model ve onlarca dünya moda devi arasından seçim yapmak bir hayli zor olsa da, gözlerimi alamadığım 8 koleksiyondan en sevdiğim parçaları bir araya getirdim.

Önümüzdeki sezonun geneline hakim olan dikey çizgiler, formsuz ya da over-sized ürünler, metalik görünüm, parlak renkler ve jilet takım elbiseler ile 2013 İlkbahar-Yaz’ı, bana göre son birkaç yılın en parlak dönemini yaşıyor.

İLKBAHAR-YAZ 2013
Benim için önümüzdeki sezonun en şık erkeği olmak, Dan ve Dean’in elinden çıkan Dsquared²  parçalarla –ya da en azından onlardan ilham almakla- mümkün. Şehirli, şık, biraz fetiş ve olabildiğince asi…

dsquared2

Gucci’nin kreatif direktörü Frida Giannini’nin koleksiyonunu rengarenk ve sıcak bir Akdeniz havası olarak tarif etsem, hiç de yanlış olmaz. Nar çiçeği, turuncu, küf yeşili, lacivert ve hardal tonları,ikonik Gucci loafer’ları ve siyahın en şık yorumu, cesur erkeklerin tercihlerini belirlemeleri için yeterli kıstaslar olsa gerek.

gucci

Klasik parçaları modern bir görünümle yorumlayan Ümit Benan’ın Trussardi koleksiyonu, 70’lerin bilinen stillerini günümüze taşıyor ve markanın yeni kimliğini en açık şekilde duyuruyor. Üste tam oturan fakat rahat parçalardan oluşan koleksiyon; soluk renkleri, aksesuarları ve kalıplarıyla, dolabımdaki yerlerini almayı en az benim kadar istiyordur, eminim!

trussardi

Son birkaç sezondur pantolon kalıplarıyla başımı döndüren Vivienne Westwood, yeni koleksiyonunda da hayal ettiği masalsı dünyada erkeklerin ruhunu özgür bırakıyor. Takım elbiselerin ve gömleklerin hem fit hem de formsuz modelleri podyumda görücüye çıkarken; çiçek desenlerinin hakimiyeti de gözden kaçmıyor.

viviennewestwood

Koleksiyondaki hemen her parça, giyilemeyecek kadar çarpıcı renklerde olsa da, Salvatore Ferragamo erkekleri, çoğu stil avcısının kalbini çalabilecek şıklıkta. Genç fakat sofistike olmaktan da ödün vermeyen tasarımlar; renk blokları, grafik baskılar ve kalıplar ile dinamizmin ve geleceğin erkek stilinin tanımı için çok yerinde gözüküyor!

salvatoreferragamo

Dinamik ve olabildiğince genç bir başka koleksiyon ise Christopher Bailey’den geliyor. Klasik Burberry kalıplarını fuşya ve gök mavisi gibi parlak renklerle harmanlayan Bailey’nin, bu sezon pek de sevemediğim metalik görünüm trendini, diğer moda evlerinden çok daha iyi yorumladığı kesin.

burberryprorsum

Son dönem kampanyalarında Sicilyalı dev aile konseptinden vazgeçmeyen Domenico Dolce ve Stefano Gabbana, bu sezon da aynı havayı podyumda estirmeye devam ediyor. Büyük beden ceketler, baskılar, yüksek bel pantolon ve şortlarla farkedilir tarzını her daim konuşturacak erkekler için Dolce&Gabbana muhteşem bir ilham kaynağı!

dolceandgabbana

Siyah ve beyaz zıtlığının en şık birlikteliğini Lanvin’in 2013 erkekleri yorumunda görmek mümkün. Yüksek belli over-sized pantolonlar, derinin en kusursuz hali ve vücuda tam oturan muhteşem takım elbiselerle Lanvin erkeği olmak isteyenler arasında, ben de varım.lanvin

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *