İLKBAHAR-YAZ SEZONUN TREND DETAYLARI

By  |  0 Comments

Yazı: Alexander Koko

Bu yaz podyumlardaki koleksiyonlar çok pratik ve kullanışlı, hem klasik hem modern ve bir hayli de renkli. Peki sokaklarda durum nedir? Yaz mevsimin en moda erkek trendlerine göz atmaya ne dersin?

Süet Bomber Ceketler

suet-ceketler

Asi ve özgür ruhlu şehirli erkekler bu bomber ceket stiline ayak uydururken modanın modern sokak kahramanları haline geliyor. Bu ilbahar-yaz mevsimde özelikle süet deri kumaşından üretilen, kısa ve fermuarlı modelleri görmek pek mümkün. Kombin yaparken özelikle pantolon tercihiniz bol veya dar olsa da beli biraz yüksek olmalı. İçine ince boğazlı kazaktan kareli gömleğe kadar bir çok parça ile giyebilirsiniz.

90’lar Kafası

sapkalar

90’lı yılların ‘boy band’ grupların erkekleri kullandığı baseball tipi şapkalar bu sene bir hayli trend haline geliyor. Bir çok marka bu şapkaları özel baskı, deri ve suet kumaşları, metal aksesuar ve ergonomic formal rile hayat yeniden döndürüyor. Bir çok farklı giyim tarzı ile kombinlenmeniz pek mümkün; ofis tipli takım elbise, haftasonu tipli kot pantolon, gömlek ve kısa ceket ve hafta için blazer ceket, gabardin pantolon ve gömlek.

Sandalet Çorap İkilisi

sandalet-corap

Şu bilinen bir gerçek ki tüm kombinler her zaman ayağınızdan başlar. Bu ilkbahar-yaz özelikle sokaklarda, havuz başında ve tabiki plajda klasik ve suet deri malzemeden yapılmış farklı şeçitlerde pek çok sandalet göreceğiz. Sandaletleri hep çıplak ayakla giymemize rağmen çorap ile giymeniz ise aslında eski bir stil fakat bu sene yine ön plana çıkmaya hazırlanıyor.

 

Doğa Yeşili

yesil-renk

Her sene bir renk sezonun ton paletinde stil lokomotifi oluyor. Bu sezon bu renk doğa yeşili. İsteyen baştan aşağıya yeşil renge bürünebilir, isteyen sadece ayakkabı, şapka, çanta ve kemer gibi aksesuarları tercih edebilir. Ne seçerseniz seçin doğaya stiliniz ile sahip çıkmaya ne dersiniz?

Uzak Doğu Etkisi

uzakdogu

Moda ve stil dünyasında yıllardır süren uzakdoğunun kültürel, morifsel ve kavramsal egemenliği bu sene de devam ediyor. Özelikle roptesambir, kısa ceketler, gömlekler ve ince trençkotlar gibi parçalarda dragon ve egzotik çiçekler’in motifleri cesurca stili oluşturuyor.

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *