İLKBAHAR/YAZ 2014 TRENDLERİ

By  |  0 Comments

2014 ilkbahar-yaz sezonun en öne çıkan 5 trend

Yazı Alexander Kokoskeriya

açılış karesi 3

Uzun ve gri bir kış mevsimden çıkarken siz şehirli erkekler, ilkbahar ve yaz gardroplarınız için mağaza raflarında yerlerini alan yeni sezon ürünlerine göz dikmeye başlamadan önce 2014 yazın en moda parçalarını bir araya getirmek istedim.

Her sene olduğu gibi bir birçok moda sever sezonun en trend ve en havalı parçalarının peşindeyken stil ve kullanışlı alışveriş yapmak hem doğru bir adım, hem de artık karlı olmalı. Bu yaz podyumlardaki koleksiyonlar çok pratik ve kullanışlı, hem klasik hem modern hem de spor ve bir hayli de renkli.

Özenle dikilmiş ve faklı aksesuarla donatılmış kısa ve uzun ceketler, yüksek belli ve kısa paçalı pantolonlar, keten takım elbiseler ve tabansız deri ayakkabılar gün yüzüne çıkmaya başladı bile. Sezonun en çok tercih edilen kumaşları mikro koton ve mikro naylon, ince ve yıkanmış gabardin. En moda renkleri ise kar beyazı, seker pembesi, toprak kahvesi ve mavi tonlar. En moda desenler çiçek, batik ve yılan.

Klasikleşmiş olan parçaları modernize edilmiş tasarımları ve çeşitli renkleri seçerek bu yaz sokakların imrenilerek bakılan modaseveri neden siz olmayasınız ki?

Asi 50’ler

asi-50ler

Amerikan rüyasının en stil yılları olan 50’ler bu sene yine tüm dünyada etkisini sürdürüyor. Yüksek belli, pileli ve kısa paça keten ve mikro yün pantolonlar, bol, çizgili ve farklı desende keten gömlekler, kısa ve geniş yakalı ince mikro koton montlar, ince örgülü deri kemerler ve tabiki jöleli saçlar; tüm detaylar asi ve stil erkeklerin ruhunu bolca yansıtıyor.

Çiçek çocuklar

cicek

Bu yaz mevsimin en öne çıkan çiçek deseni karşımıza bolca çıkmaya hazır. Hemem hemen tüm markalarda en az bir parça çiçekli desen bulmak mümkün. Sıkıcı ve klişe palmiyeli Havaii desenli gömleklerin yerine daha canlı ve çok farklı çiçeklerden oluşan yeni desenleri görmek iç açıcı. Ceketler, takımlar, şortlar, gömlek ve tişörtler, espadril, hatta bomber montlara kadar çiçek deseni her yerde. Çiçek çoçuklar, iş başına!

Uzun ceketler

uzun-ceket

Alışılmış kısa ve klasik ceket ailesine bu sene uzun ceketler ekleniyor. Yeri geldiğinde özelikle yaz akşamlarında serin havalarda pardesü görevini de üstlenirken aynı zamanda halen karizmatik ve elegan kalabilirsiniz. Kumaş olarak en çok mikro naylon ve keten tercih ediliyor. Beyaz, açık gri, koyu yeşil ve pembe sezonun favori renkleri.

Parlak renkler

parlak-renkler

Yaz demek renk demek! Bu sezon da sokaklar renk festivaline dönüşüyor. Bir çok moda tasarımcısı ve hazır giyim markaları özelikle sarı, oranj, yeşil, mor ve parlament mavi gibi parlak renkleri bir araya getirerek çok neşeli ve dinamik koleksiyonları sunmaya başladı bile. Yaz başlamadan favori renginizi seçmeyi unutmayın.

Baseball etkisi

baseball

Her sene spor dalları mutlaka moda dünyasının vazgeçilmez stil kanağı oluyor. Bu sene tüm gözler baseball stiline çevirildi. Amerikan spor kültürün babası olan bu stil özelikle kısa montlarla pek ünlü. Farklı moda markaları aynı stili koruyup; mikro naylon, keten, gabardin ve naylon gibi kumaşlardan farklı renklerde ve modellerde baseball montları tüketiciye sunmaya hazır.

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *