MBFWISTANBUL 2013 ERKEK MODASI

By  |  0 Comments

HER yıl daha iyiye gittiğine an be an tanık olduğumuz İstanbul Moda Haftası, bu yıl Mercedes Benz’in kanatları altında bize muhteşem bir 4 gün yaşattı. Hepsini birebir defilelerde izleyemesem de mutlaka backstage’lerinde bulundum ve ‘Adam’a ilaç gibi gelecek şahane parçaları yakından görme fırsatı buldum.

Editör : Can Direkli 

TWEEN:

tweenİtalyan tasarımcı Pierangelo d’Agostin’in Tween için tasarladığı 2. Koleksiyon olan 2013 Sonbahar-Kış koleksiyonu, Mix&Play konseptiyle desenleri ve renkleri karıştıran ama hiç de sanıldığı gibi yorucu olmayan şahane bir kompozisyona sahip.

Ayakkabılar da Mix&Play konseptinden nasibini bir hayli almış. Bildiğimiz spor ayakkabı kalıplarından, şahane makosenlere ve akıllara zarar loaferlara her bir parçaya ayrı ayrı sahip olma isteğim asla kamçılanmıyor diyebilirim.

Kısaca mavinin tonları, grinin nüansları, kırmızı ve siyahın tezadı ile asker yeşili dokunuşlar Tween erkeğini baş döndüren bir yolculuğa çıkartıyor!

Niyazi Erdoğan:

niyazierdogan

Konu erkek modası olduğunda, seri üretim ya da özel tasarım fark etmez, Türkiye’de üzerine konuşulacak birkaç isimden biri olan Niyazi Erdoğan, yerel dokuları ve kültürel öğeleri global yansımalarla harmanlayarak her yıl birbirinden güzel parçalar ile karşımıza çıkıyor.

Niyazi Erdoğan 2013 Sonbahar Kış koleksiyonunu tasarlarken ilhamını, bazen acımasız bir savaşçı olarak anılsa da aslında efsanevi bir kahraman olan Atilla’dan almış. Son dönemin en gözde akımlarından renk blokları, farklı katmanlar halinde çıkartılarak farklılaşabiliyor, bu da Atilla döneminin göçebe hayatına tam da yerinde bir gönderme yapıyor.

Tasarımcının imzası haline gelen baskılar, ceketlerin astarlarında Atilla baskılarıyla önümüzdeki sezon da adından söz ettirecek!

Hakan Akkaya:

hakanakkaya

2013 Sonbahar Kış koleksiyonunu smart casual ve klasik olarak iki alt başlıkta hazırlayan Hakan Akkaya, siyah, ekru, bakır gibi farklı renkler ve ekoseler ile erkeğin ne kadar şık ve göz alıcı olabileceğini bir kez daha kanıtladı!

Hem kadın hem erkek koleksiyonunda kürklere oldukça yer veren Hakan Akkaya, hayatımızın içinde olan kumaşları kürk ve aksesuarlarla oldukça seksi bir hale getirmiş. 2013 Sonbaharı’nda kapısını aşındıracağımız isimlerden biri olacağı kesin!

Tolga Turan:

tolgaturan

Farklı tarzları olan genç tasarımcıları Studio Kaprol çatısı altında bir araya getiren Arzu ve Cem Kaprol farklı bir defile ile 2013 Sonbahar koleksiyonunu görücüye çıkarttı.

Tolga Turan, Merve Uçar, Cansu Özsoy, Ruveyda Oder’in hazırladığı koleksiyon “giydiklerinin askısı olma, sadece olmak istediğin gibi giyin!” yargısıyla yola çıkarken, hızlı tüketime karşı geliyor ve tüketicinin rahat edeceği, trendlerden ziyade giydiklerinde onları mutlu edecek parçalardan oluşuyor.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *