MODERN HERKÜL : ARDA HACIOĞLU

By  |  0 Comments

arda-cover

‘İnsanların beni tanımasının en büyük sebebi çok severekte yer aldığım Kenan Doğulu Ozan doğulu – Kız sana Hayran şarkısının klibi oldu. Ali Ayşeyi Seviyor dizisinde bir sezon oynamıştım fakat bana işin oyunculuk yönünde çok eksiklerim olduğunu gösterdi ve orada bulunmak bana çok şey kattı. Çok önemli tiyatro oyuncularının buluştuğu bir sit com’du. Modellik kariyerimde ise ilk beni Best Model of Turkey 2013 yarışmasında görmüş olabilirsiniz…’ Karşınızda modern Herkül, Arda Hacıoğlu…

agustos cerceveli kapak

Röportaj: Oben Budak

Modellik uğruna uzak durduğun yiyecekler var mı? Yoksa daha gencim nasıl olsa eritirim kafasında mısın?Önemli defileleriniz varsa, bir markanın yüzü ya da bir dergiye kapak olacaksanız eğer dikkat etmek zorundasınızdır. Hayatım boyunca hiçbir yiyecekten uzak duramadım fakat çekimden önceki bir haftayı diyetle geçirme konusunda da oldukça özenliydim. Kendimi bıraktığım dönemlerim oluyor tabii ki fakat çocukluğumdan beri sporla iç içe olduğumdan, kendimi toplamayı da çok iyi biliyorum.

Best Model yarışmasına katılırken aklından neler geçiyordu?
Kadir Has Üniversitesi okulun yüzü seçildikten sonra arkadaşlarım, hocalarım bana neden bu güzelliği bir modellik-güzellik yarışmasıyla taçlandırmadığımı söylediler ve bunu belki de aklıma yerleştirdiler. Düşündüm neden olmasın dedim. Bu konuda kendimle çok zaman harcadım, çok kafa patlattım, eksik yönlerime yüklendim. Daha sonra Yarışmaya katıldım ve ikincilikle ayrıldım.

arda5

İlk nerede görmüş olabiliriz seni?
İnsanların beni tanımasının en büyük sebebi çok severekte yer aldığım Kenan Doğulu Ozan doğulu – Kız sana Hayran şarkısının klibi oldu. Ali Ayşeyi Seviyor dizisinde bir sezon oynamıştım fakat bana işin oyunculuk yönünde çok eksiklerim olduğunu gösterdi ve orada bulunmak bana çok şey kattı. Çok önemli tiyatro oyuncularının buluştuğu bir sit com’du. Modellik kariyerimde ise ilk beni Best Model of Turkey 2013 yarışmasında görmüş olabilirsiniz.

Neler planlıyorsun kariyerin adına?
Kariyer planlamamı ikiye ayrı sektörde yapıyorum. Mankenlikle alakalı kariyerimde çok yol aldığımı düşünüyorum anlayacağınız orada işler yolunda 🙂  Oyunculukla alakalı kariyerimde ise altı aydır oyunculuk eğitimi alıyorum yanı sıra bol bol film izliyorum, beğendiğim filmlerin kitaplarını okuyorum. Önüme gelen projelerde kendimi hazır hissetmek için çabalıyorum. Sanırım kişilik özelliğim her şeyin mükemmelini yapmak istiyorum.

arda4

Trendleri takip ediyor musun?
Giyimle ilgili trendleri işim gereği takip ediyorum, çünkü onla alakalı çekimler yapıyoruz, ister istemez trendlerin içindeyiz. Aynı zamanda müzikle ilgili trendler de çok önemli yer kaplıyor hayatımda

Gardrobunda en çok ne var?
Modellik kariyerim sebebiyle çok uç kıyafetler giydiğimden gardrobumda daha sade kıyafetler tercih ediyorum. Hayat kurtaran düz ama farklı renklerde t-shirtler, üç beş tane jean pantolon, tonlarca ayakkabı, soğuk havalar için kapişonlularım ve dahası…

arda3

Asla giymem dediğin bir şey var mı? Yüksek bel pantolon, pantolon askısı vs gibi?
Çok göze batacak şeyleri giymeyi sevmem, giyinmek konusunda sıradan bile sayılabilirim. Yerine göre nasıl giyinmem gerektiğini bilirim. Özel geceler için zaman zaman tasarımcı arkadaşlarımdan yardım aldığımda oluyor.

Gündelik kıyafetlerini neye göre planlıyorsun?
Genelde nasıl rahat hissedeceksem ona göre planlarım ama giydiğim kıyafet beni yansıtmalı, içinde başka biri gibi olabileceğim şeyleri seçmem. O gün her ne  giydiysem o benim o günkü ruh halimi yansıtmalı.

arda1

Yakışıklı olmak modellik için yeterli bir sebep mi?
Yakışıklı olmak tabii ki geçer not belki ama bunun yanında herkesin gözü önünde olduğun için her şeyine dikkat etmen gerekiyor. Giyimin, kokun, sesin, vücudun tam anlamıyla model demek için bunların bir arada olması gerekir, bunlar yeterli mi, degil. Karakter’in, Podyuma çıktığında kıyafeti nasıl taşıdığın, duruşun, bakışın, fiziğin, yüzündeki mimik hatta eğitim durumun bile çok önemlidir.

İlk çekimine giderken yaşadığın heyecanı anlatır mısın?
Hep izlediğim ve beğendiğim rol modellerim vardı onlara bakıyordum, seyrediyordum onlar gibi olmaya çalışıyordum ama aynısı benim başıma geldiğinde o kadar kolay olmadı… Bir heyecan ki anlatamam zaman içinde bunu dindirmesini öğreniyorsun. İlk dizi deneyimimde, kolejden atılan ve düz lisede okula devam edecek bir öğrenciydim. Yönetmenler, oyuncular, kameralar, figüranlar yaklaşık kırk kişi ufacık bir sınıfın içindeyiz ve ilk sahne’m öğretmenimiz beni sınıfa tanıtıyor ‘çocuklar bu Kerem.’ Kaçsan kaçamazsın, yapabileceğin tek bir şey var o heyecanını yenmek nitekim sonra ki bölümlerde çok daha rahattım…

arda2

Arkadaşlarınla aranda yakışıklı olduğun için kaptığın kızlar için huzursuzluk çıkıyor mu? Senin grubunda olmak adaletsiz bir şey olmalı?
Arkadaş konusunda çok özenliyim. Kapmak gibi düşünmüyorum, eğer biri benim gerçek arkadaşımsa benden altta kalır yanı yoktur. Sadece tip olarak düşünmeyin karakter veya albeni olarak. Seversin, değer verirsin, önemsersin huzursuzluğa hiçbir zaman taviz vermezsin böylelikle adaletsiz bir ortam olmaz buna müsaade etmemek için titizlenir. Titizlendikçe bağlanırsın çünkü…

FOTOĞRAFLAR LARA SAYILGAN/STUDIOPLUS

MODA EDİTÖRÜ ALEXANDER KOKOSKERIYA/OBEX

ADAM ARDA HACIOĞLU

RÖPORTAJ OBEN BUDAK/OBEX

SAÇ ve MAKYAJ UĞUR KIRAL

MODA EDİTÖRÜ ASİSTANI FULYA ALAN

FOTOĞRAF ASİSTANI ERMAN İŞTAHLI/STUDIOPLUS

FOTOĞRAF POST PRODÜKSİYON CEM YURTSEVER

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *