MODERN KLASİK İTALYAN: CECCONI’S ISTANBUL

By  |  0 Comments

Palazzo Corpi binasının arka bahçesinde yer alan Cecconi’s, modern klasik bir İtalyan restoranı. Akşam yemeği için Pazartesi günleri hariç haftanın altı günü açık restoranda, Pazar günleri ise brunch servis ediliyor. Mekanda masalar hem içeride hem dışarıda, zeytin ağaçları altında.

Venedik’te hayat bulan Cecconi’s, el yapımı makarnaları, deniz ürünleri, cicchetti ve en kaliteli ürünlerle hazırlanan Kuzey İtalyan yemekleri ile tanınıyor. İlk şubesini Mayfair, Londra’da açan Cecconi’s, Miami, Berlin, Barselona ve West Hollywood’da da bulunuyor.

Soho House İstanbul’a üye olmadan da gidebileceğiniz Cecconi’s İstanbul’da öne çıkan lezzetler carpaccio, tartar, pizza, salata, el yapımı makarna ve risotto diyebiliriz. Farklı fırın yemekleri ve sebze yemeklerinin de olduğu mönünün favorileri kömür ateşi ve odun fırınlarında pişen et, balık ve tavuk seçenekleri.. Pizzalar kalın kenarlı, gevrek ve ince tabanlı; trüf mantarı, kabak çiçeği ve keçi peynirli pizzası en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *