NEW YORK’LU DELİKANLILARDAN(!) “STAND UP GUYS”

By  |  0 Comments

film afişAMERİKA’DA 1 Şubat’tan beri vizyonda olan Stand Up Guys filminin neredeyse DVD’si çıkacak, bizde daha yeni vizyona girdi. İngiltere’de de Haziran’da yayına girecekmiş, ilginç. Sonuç olarak bu güzel havalarda sinemaya koşmayı gerektirecek bir film değil ama erkeklerin mutlaka izlemesi lazım.

Editör : Oylum Yüksel 

stand up guys whysoblu 7

Filmin ne anlattığı, iyi olup olmadığı bence kimseyi ilgilendirmemeli. Al Pacino, Christopher Walken ve Alan Arkin gibi 3 dev zahmet etmiş, bir araya gelmiş, oynamış, bize izlemek düşer. Özellikle erkeklere gelecek ile ilgili, dostlukların önemi, o yaşta erkekleri nelerin beklediği gibi konularda moral verecek bir film olduğunu düşünüyorum. Filmde 3 eski dostun yıllar sonra bir araya gelip, geçmişte bulaştıkları kötü adamlara karşı birlikte mücadele etmeleri anlatılıyor. Boş ama çok hoş bir film! Alan Arkin bu filmin en yakışıklısı, kendisi 1934 doğumlu, yani neredeyse 80 yaşına geldiğine inanmak mümkün değil. Al Pacino 1940, en gençleri Chiristoper Walken ise 1943 doğumlu. Bu arada ortak özellikleri, 3’ü de Hollywood’un New York’lu asi delikanlıları.

stand up guys sug-3291

Filmin bir başka özelliği ise Jon Bon Jovi’nin film için yazdığı Not Running Anymore şarkısının Golden Globe’a aday olması. Bu sene Adele Skyfall ile kazanacağından o kadar emindim ki, itiraf ediyorum Jon Bon Jovi‘nin adaylar arasında olması gram ilgimi çekmemişti. Şarkının temposu düşük, Güne #günaydındiskosu ile başlayan Oben Budak gibi biriyseniz bunu sevmezsiniz, söylemedi demeyin 🙂

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *