NEW YORK’TA 1920’LER PARTİSİ

By  |  0 Comments

GEÇENLERDE Amerikalı bir arkadaşım yeni taşındığı evde bir parti yapmaya karar verdi. Bilirsiniz, New York çılgın ev partileriyle ünlüdür. Davet gelince hemen detaylara bir göz atmak istedim. Arkadasım Brawleigh Alexander W dergisinde çalıştığı için davetin kesinlikle modayla ilgili bir kısmı olacağını tahmin ediyordum.

Onur Gökuş / NYC

1920 NYC HOUSE PARTY

Davete göz gezdirirken “1920’ler tarzı giyinme şartı” hemen gözüme çarptı. 1920’ler ve erkek modasını düşününce hemen bir telaş aldı beni. Malum davete sadece birkaç gün kalmıştı ve ben 1920’ler konsepti için ne giyeceğimi bile bilmiyordum. Moda okuyan biri olarak dersimi çok iyi çalışmam gerekiyordu ki ilk önce internetten 1920’ler erkek modasını araştırmaya başladım. Filmler, eski fotoğraflar, o dönemin modasıyla ilgili çıkmış yazılar derken herşeyi teker teker büyük bir titizlikle incelemeye başladım.

1920 HOUSE PARTY

Bulduğum kaynaklar çok işime yaradı, artık kafamda nasıl bir stil olacağı oturmuştu ama şimdi bu kıyafetleri nereden bulabilirdim… Aslında pantolon, ceket ve gömlek kısmını Lanvin‘den halletmistim ama o kıyafete uygun orjinal bir papyon bulmam gerekiyordu. Arkadaşlarımla konuşurken bana East Village ve Williamsburg’taki vintage mağazaları önerdiler. Dönem kıyafetleri, markaların eski koleksiyonları, ayakkabılar ve aksesuarlar. Vintage mağazalarda onu da hallettikten sonra parti için hazırdım. Partinin verildiği eve vardığımda erkeklerin çoğunluğunun büyük papyonlu, ceketli, kadınların ise genelde filmlerle gördüğümüz Fransız tarzı giyinmiş olduğunu gördüm. Bir ara kıyafetlere iyice adapte olup eski zaman efendileri gibi konuşmaya başladık.  Parti boyunca ikram edilen şampanya ve çikolata kaplı çileklerimizi yedikten sonra biraz manzara izlemek, biraz da dans etmek icin ‘Boom Boom Room’un yolunu tuttuk…. Eeee New York’ta geceyi sadece bir parti ile bitirmek mümkün değil zaten…

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *