‘NİYAZİ ERDOĞAN’LA ÖZGÜRLÜĞE DOĞRU

By  |  0 Comments

NİYAZİ ERDOĞAN

NİYAZİ Erdoğan  2013 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu, tasarımcının daha önceki koleksiyonlarında olduğu gibi kendi kişisel tarihinin inişlerini ve çıkışlarını yansıtıyor ve bu defa tümsekleri, hendekleri, kapanları ve tenkitleri savuşturarak kendi yolunu keşfeden bir erkeğin hikayesini anlatıyor.

NİYAZİ ERDOĞAN-IFW
Özgürlüğünün kilometre taşlarını kendi elleriyle yere saplayan Niyazi Erdoğan, bu koleksiyonuyla yarattığı hayali erkeği yaşamının dönüm noktasıyla yüzleşmeye, yenilmez maskesini bir kenara bırakıp kıyılarda bir mola vermeye, durup bir nefes almaya ve uzun uzun düşünmeye davet ediyor. Yaşamı Julian Schnabel’in Karanlıktan Önce isimli filmine de konu olmuş Kübalı şair ve romancı Reinaldo Arenas’ın çalkantılarla dolu yıllarından ve hayata tutunma mücadelesinden esinlenen Niyazi Erdoğan, bu ilhamını rahat bir silueti vurgulayan, plaj giyimi ağırlıklı koleksiyonuna yansıttı.

NİYAZİ ERDOĞAN-IFW.

NİYAZİ ERDOĞAN-IFW..

Giyenin üzerinde kayboluyormuş hissi uyandıran desenli gömlekler, Arenas’ın özgürlük yolculuğunun önemli bir durağı olan Havana yıllarına vurgu yapan posta pullarından ilham alıyor. Şortlar, mayolar, espadriller ve plaj aksesuarları ise bu gömleklerin tamamlayıcısı.

NİYAZİ ERDOĞAN-DEFİLE

“Her güçlü erkeğin biraz nefes almaya ihtiyacı var.   Şimdi üzerinizde bir gömlek ve bir mayoyla hamağa uzanıp yola değil, düşlere koyulma zamanı…”  Niyazi Erdoğan

NİYAZİ ERDOĞAN

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *