PLAJLARDA STİL KURALLARI

By  |  0 Comments

açıış1

Plajlarda estetik manzaralar şart!

Bu mevsimlerde bütün gazetelerde dergilerde yazın didik didik incelenmesi yapılır. En iyi kokteyller, en iyi sahiller, en iyi şarkılar araştırılırken, kapsamlı konu yapanlar en iyi limonata yapılan yerleri bile belirtebilir. Benim de işim moda ve tasarım dünyası üzerine olunca ben de sahillerdeki görüntü kirlilikleri üzerine bir yazı yazmaya karar verdim. Malumunuz artık gazetelere bile mayolu kadın fotoğrafları kadar, erkek fotoğrafları da paylaşılmaya başlandı. Bilip ya da bilmeden yapılan hatalara göz atmak için siz alt paragrafa geçin ben geliyorum…

Sahillerde gördüğüm en kötü görüntü surf mayolarıyla ilgili. Evet işte biliyorsunuz, diz altına kadar uzanan ve denizden çıktıktan sonra tüm bacağınıza yapışarak çirkin bir görüntü oluşturan şortlar! Bu tip şortlar Avustralya’daki dalyan gibi surfçülerin sayesinde ünlü oldu. En az 1.80 m’lik boyları, geniş omuzları ve güneşten açılmış sarı saçlarıyla o sporcuları bir çekicilik abidesi haline getiren bu uzun şortlar malesef Türkiye’ye gelindiğinde daha kısa boyluların tercihi olunca kötü oldu. Surfçü şortları bacak boyunuzu normalden daha kısa gösterdiği için, zaten kısaysanız bu şortlarla Hobit kıvamına gelmeniz muhtemel.

plaj3

Kısa boylu erkeklere çok yüklenmiş gibi gözükmek istemiyorum ama işin bir takım kurallarını anlatmak zorunda hissediyorum kendimi. Konuyla alakalı küçük bir tüyo verirsem belki barışırız; Kısa boylu erkekler plajda tişörtlerini şortlarının içine sokmaları onları normalden uzun gösterebilir. Ufak ama kolay uygulanabilir, önemli bir detaydır, bana güvenin.

Neyse kısa boy için tüyoları bir kenara bırakıp, plajların yeni gözdesi kısa şortlara el atalım. Allah’tan bu sene plajlarda kısa şortlar hakim. Erkekler bu değişime kısa sürede uyum sağlayarak şortlarının boyunu kısalttı. En çok kırmızı ve turuncu renklerinin tercih edildiği şortların neon olanlarını orta yaşlı ereklerin giymemelerini öneririm. Çünkü çok göze batıyor ve biraz abartılı giyinmişler gibi duruyor.

plaj6

Tabiki şortlarla beraber kombinlenebilecek gömlekler, tişörtler ve atletleri de unutmadım. Türkiye genelinde erkekler yaz aylarında kısa kollu gömlekleri bir türlü tercih etmiyor. Kimisinin doğa itibariyle kolları çok kıllı olduğu için, kimi yeterince pazı çalışmamış ve kimi sadece ona yakışmadığını düşünüyor. Bu durumlarda uzun kollu ince kumaşlardan gömlekler ilk tercih haline geliyor. Fakat yaz bölgelerinde veya şehirlerde uzun gömlekleri kol kısımlarında sıvamadan giymek de doğru değil. Tam tersine 2 kat kolu sıvayıp hem daha stil gözüküp hem de daha rahat olabilirler. Ayrıca taktıkları şık bir saat veya tasarım bir bileklik stillerine stil katar.

plaj2

Her sene olduğu gibi bu sene de polo yakalı tişörtler çok tercih ediliyor. Fakat lütfen artık o kalkan yakalar bir zahmet yere insin! Güneşten korunmak mı, ensedeki marka logosunu göstermek mi yoksa sadece havalı gözükmek mi bütün hadise? Buna dikkat eden erkekler her zaman daha stil ve hoş görülür. 2 sene boyunca atlet modası devam ederken gerçekten omuzları kıllı erkekleri gerek şehir sokaklarında gerek yazlık yerlerde artık görmek istemiyoruz. Ya epilasyon ile bunları minimuma indirip ya da hiç giymemek en iyisi. Zaten herkese atlet yakışmıyor, hele atletik bir vücüdünüz yoksa. Bu sene en çok bol ve yanlardan açılan modeler tercih ediliyor. Özelikle çizgili ve çiçek baskılı kumaşlar çok revaçta. Düşman yaz aylarında da ilk bakacağı yer mutlaka ayaklarınız olur! Bu sene terlik ve çeşitli deri sandaletler çok moda. Fakat sokağa çıkmadan once mutlaka ayaklarınızı ve ayak parmaklarınızı kontrol edin ve bir çok erkek için ne kadar zor olsa bile biraz bakım yaptırın. Unutmayın kadınlar erkekleirn ayaklarına çok önem verir.

Ayrıca ne kadar yazlık yerlerde tatil yaparsanız yapın, plajdaki çiçekli şortunuzla restoranlara gitmemeye özen gösterin. Yanınızda muhakkak başka bir şortunuz olmalı, daha şık duruyor çünkü. Gider ayak biraz estetik ve görgüsel yaklaşım da vererek bu ayı kapatıyorum. Tekrar iyi tatiller!

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *