PODYUMDAN İTİRAFLAR: ANDRE COSTA

By  |  0 Comments

Editorial de moda 1

Seni kısaca tanıtmamız gerekirse?
Benim adım André Costa ve 23 yaşındayım.  Bağlı olduğum ajansın adı Art Room Model Ajansı www.artroom.com.tr

Modelliğe nasıl başladın?
Her zaman model olmak istiyordum zaten. Moda dünyasına girişim uluslararası mankenlik yarışmalarıyla başladı. 2011 yılında ülkem Portekiz’de Best Model yarışmasına katılıp birinci oldum ve Türkiye’de yarışmaya geldim. Sonra Mr Handsome International 2012’de birinci oldum ve gözde bir manken haline geldim.

İlk kampanya çekimin ya da podyum geçişin hangisiydi?
İlk profesyonel çekimim Lexus arabalar için yapılan bir çekim oldu. İlk podyum deneyimim ise Best model 2011 sırasındaydı.

En iyi çekimin peki?
Şu ana kadar en çok zevk aldığım çekim geçen ay yaptığımız Adam in Town çekimi oldu. Ekip olarak herkes çok profesyonel, güleryüzlü ve arkadaşcaydı, çok eğlendim. Böyle bir çekimin parçası olmak benim portfolyom için çok önemli… Siz ekip olarak çok cool’sunuz, bu röportajın sizinle de yapılması gerekli.

Bir modelin rutin bir günü nasıl geçer? Bütün o casting ve çekim dolu geçen günler neye benziyor?
Herkes gibi gündelik yaptığım çok şey var, kitap okurum, sporumu aksatmam, müzik dinlerim. bunları yaparken sadece kariyerimi düşünmüyorum, kendi içsel yolculuğumu da hesaba katıyorum. Bunun dışında mesleğimin bir parçası olan fit kalma durumu ve diyet var. Çünkü çok acımasız bir iş içerisindeyim, fazlasıyla disipline ihtiyacım var.

André Costa best model of portugal 2011

Favori tasarımcın kim?
Sevdiğim bir tasarımcı yok, aslında kalıp ve kumaşa bakarım yoksa her markayı giyerim. Birinin tasarımı olsa da olmasa da burada bir emek var ve benim emeğe çok saygım var.

Modellik yapmak için gittiğin ülkelerde kalıp yaşamak istediğin bir yer oldu mu?
New York’u çok severim, orada çalışmayı da yaşamayı da çok isterim. New york’un sokakları, parkları ilham veriyor.

Her modelin bir son kullanma tarihi vardır. Senin gelecek için bir hazırlığın var mı?
Modellik dışında spor koçluğu yapıyorum. Gelecekle ilgili planlarımda bu sistemi ileriye götürmek var muhtemelen bir spor salonu açarım.

IMG_8107

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *