YAŞASIN UYUMSUZLUĞUN UYUMU

By  |  0 Comments

OBEN-BUDAK

GEÇEN gün bir arkadaşımla evde akşamki parti için hazırlanırken sonunda veryansın ettim, “sürekli ne giyeceğim ve ne yiyeceğim” diye düşünmekten bıktım artık. Öyle ya, teknoloji o kadar ilerledi ama biz yine de, hatta besin değerleri sıfırın altında olduğunu bildiğimiz halde hormon şampiyonu yiyecekleri tüketmeye devam ediyoruz. Bir hap çıkamadı mı yani beni tüm gün tok tutacak. Arkadaşlarımla takılmak istediğim gecelerde ya da hafta sonları evde Instagram’lara layık bir kahvaltı sofrası hazırlayacağım zaman hapı almam doğal yoldan beslenirim. Ama diğer zamanlar buna vakit harcamak istemiyorum.

 Oben Budak 

Size yemek seçmekten daha kolay gelebilir ama şu giyinme hadisesine de aynı şekilde zaman harcamaktan çok sıkıldım artık. Modunuza, sürekli inen-çıkan kilonuza ve gideceğiniz yere göre giyinmek. Eskiden gideceğim kişiye göre de giyinirdim ama bir süredir kendi cumhuriyetimi kurabildim sonunda. Bazen sürekli siyah giyenleri çok kıskanıyorum mesela. Cool olmanın en kolay yolu, tamamen siyah giyin ve birkaç günlük sakal bırakarak düş sokaklara. Hatta üzerindekiler ne kadar eskiyse sonuç da o kadar başarılı oluyor.

Sporda çok rahatım mesela. Ne bulursam giyinebildiğim tek yer gym. Fakat bazen fıstık yeşili tişörtümün altına siyah şortumu, mavi spor ayakkabım ve beyaz çoraplarımı çantama tıktığımı görüp kendimden irkiliyorum. Gittiğin yer de mahalle salonu değil sosyetenin fink merkezi olunca bakışların ardı arkası kesilmiyor tabii.

Onun dışında ben… İlle zor yoldan gideyim, daha çetrefilli hale getireyim istiyorum her şeyi. Sanırım hayata karşı seçtiğim bu yöntemi giyim kuşam konusunda da uyguluyorum. İlle farklı olayım istiyorum, nedenini bilmiyorum. İçten içe de kıskanıyorum aslında, kahverengi kemerinin altına kahverengi ayakkabıyı kombinleme kafasını. Ya da üzerine ne giydiyse altına aynı renk ayakkabı giyme zorunluluğunda hisseden erkeklerden olayım diyorum ama beceremiyorum. Ensemde “Yok artık Oben!” cümlesi patlayıveriyor öyle giyindiğimde. Galiba bendeki uyumsuzluğun uyumu aşkı. uyumla olan her şeyi çoktan bitirip hayata öyle devm ediyorum. Sokağa çıktığımda yanımdan geçen amcalar uzaylı görmüş gibi arkasını dönüp bir daha bakmazsa, liseli kızlar kahkaha patlatmazsa, bir partiye gittiğimde yanından geçtiklerim kendi aralarında bir daire oluşturup dedikoduya başlamazsa içim rahat etmiyor. Benim de hayata karşı kendimi ifade biçimim bu galiba. Yaşasın tuhaf giyinmek…

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *