SİNEMA : ALL IS LOST

By  |  0 Comments

all is lost poster

EKİM ayında iki favorim vardı; uzayda yaşam mücadelesi veren astronotların hikayesi Gravity ve okyanusta korsanlarla mücadele eden Captain Phillips. Robert Redford’un oynadığı  “All is Lost” işte hem Gravity hem de Captain Phillips’i severek seyredenler bir ödül gibi. Robert Redford film boyunca göreceğimiz tek karakter,  yaşam mücadelesi veriyor ve okyanusta.

all is lost (2)

Editör : Oylum Yüksel 

Robert Redford, filmde yalnız başına yelkenlisi ile okyanusa açılan biri rolünde. Okyanusta başı boş gezen bir konteynır,  yelkenlisine çarpıyor ve ağır hasar veriyor. Bundan sonra hayatta kalma savaşı başlıyor. 77 yaşındaki yaşayan sinema ikonu Robert Redford’u okyanusun ortasında aksiyon halinde izlemek, Redford severler için bir ziyafet olacak.

all is lost (1)

Filmin yönetmeni  J.C. Chandor  2011’de yazıp yönettiği ilk sinema filmi Margin Call ile sinema dünyasına hızlı bir giriş yapmıştı. Fimin senaryosunun Oscar’a aday olmasıyla da tüm dikkatleri üzerine çekmişti. İkinci filmi için diyalogsuz ve tek karakterin yer aldığı böyle cesur bir yapım seçmesi fazlasıyla iddialı. Chandor, Robert Redford’la doğrudan bağlantı kurup filmi bizzat kendisini düşünerek yazdığını söylemiş ve oynamasını teklif etmiş. Redford’da bu kadar cesur bir filmini kariyerinin bu evresinde yapmayı heyecan verici bulup kabul etmiş.  Sonuçtan herkes fazlasıyla memnun, hem Chandor hem de Robert Redford ismini bu yıl bir çok ödül töreninde en azından aday olarak duyacağımız kesin.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *