SİNEMA: BANKA SOYGUNU TAM BİR KADIN İŞİ OLABİLİR!

By  |  0 Comments

Kadın  İşi (2013)

kadın-işi-adamintown6

Editör : Oylum Yüksel 

Türk sinemasında pek de görmeye alışık olmadığımız bir konuyu, kadınların arasındaki dostluğu ve dayanışmayı anlatan bir komedi filmi “Kadın İşi”. Her gördüğümüzde “bu kadın yaşlanmıyor mu” diye insanı şoka sokan Meltem Cumbul, sadece güzel olmadığını önce yazdığı kitapla, sonra da bu filmle bize anlatan Özge Ulusoy, “Nigar Kalfa’ya bak sen” dedirten Filiz Ahmet ve benim henüz izlemediğim ama görenlerin Doksanlar dizisinden tanıyacağı Esra Dermancıoğlu başroldeki 4 kadın. Gülay (Cumbul) eşinden ayrılmış, çocuğuyla annesinin evine sığınmış, kredi borçları yüzünden küçük atöylesini de kaybetmek üzere olan bir kadın, arkadaşlarıyla dertleştiği içkili bir masada ağzından “banka soysak” anca toparlarız çıkıyor. 4 kadının beklenmedik şekilde bu fikri ciddiye almasıyla dramdan komediye bir yolculuk başlıyor. Nilay rolündeki Özge Ulusoy filmi, hala rastladığında izlemekten vazgeçemediği Adile Naşit’li, Mühir Özkul’lu Türki Filmlerine benzetmiş. Parasızlık-fakirlik içinde dostlar ve ailenin birbirine sarılması ve trajikomik olaylardan filme yayılan sıcaklığı hissettiği için başroldeki dört kadın çok severek ve çok eğlenerek oynamışlar bu filmde, filme de yansımış zaten bu samimiyet.

kadın-işi-adamintown2

Özge Ulusoy filmde erkek izleyicilere mükemmel ilişkinin 5S formülünü de sunuyor, bu formülü hiç vakit kaybetmeden uygulamaya geçirmeniz için formül Sevgi, Saygı, Sadakat, Sabır veee tabiki Seks!

kadın-işi-adamintown1

Yönetmen Taner Elhan’ın ikinci filmi bu, ilki 2009’da ektiği başrollerini Halit Ergenç ve Cansu Dere’nin olduğu Acı Aşk’tı.

Filmin fragramı

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *