SONBAHAR-KIŞ SEZONUNDA EN MODA 5 DETAY NE?

By  |  0 Comments

Yazı: Alexander Koko

Uzun ve güneşli bir yaz mevsimden çıkarken siz şehirli erkekler, sonbahar- kış gardroplarınız için mağaza raflarında yerlerini alan yeni sezon ürünlerine göz dikmeye başlamadan önce, sizin için 2015-16 kışın en moda trendleri bir araya getirmek istedim. Genel olarak bu kış podyumlardaki koleksiyonlar 40’lı yılların sofistike bakışını, 70’li yılların rahatlığını ve 90’lı yılların cesaretini bir araya getiriyor. Stil dünyasının moda kurallarına bakılırsa epey detaycı, kullanışlı, yenilikçi ve bir hayli de renkli trendler bizi bekliyor.

Özenle dikilmiş ve faklı aksesuarlarla donatılmış kapitone ceketler, kaşmir paltolar, bol kuplu yünlü pantolonlar, bol kazak ve hırkalar, büyük çantalar ve çeşitli ayakkabılar hepsi gün yüzüne çıkmaya başladı bile. Bu kış sokaklarda stil giyinmek tamamen seçeceğiniz kıyafetlerin detaylarında ve tabiki doğru aksesuarlarda saklı.

BOL PANTOLONLAR

BOL PANTOLONLAR

Yıllardır süren dar pantolon modası yerine 40’lı yılların bol hatta bolca kesimde pantolonlar stili bu sonbahar-kış sezonda yerini alacak. Belden aşağıya doğru genişleyen, duble paça ve dökümlü modellere gardrobunuzda yer açmaya hazırlanın.

KARELER

KARELER

Özelikle büyük babalarımızın pek tercih ettiği küçük ve sade kare deseni yeni sezonda modernleşmiş silüetlerde, daha da büyük bir kare olarak stil dünyasına geri dönüyor. Özelikle kaşmir palto, yünlü kazak ve kısa tvit montlarda sezonun en göze çarpan deseni olacak.

BETON GRİSİ

BETON GRİSİ

Her sene tüm koleksiyonlarda ana renkler benzer veya farklı stillerin ton kolomotifi oluyor. Bu kış şehirdeki hükmü süren betonlara stil göndermesini gri renk yapıyor. Gri rengin tüm tonları hemen hemen bütün parçalarda ve hatta aksesuarlarda bile görmek pek mümkün olacak. Beton grisi rengi özelikle ton sür ton giyinmeyi sevenlere günlük kombinlerinde en iyi uyumu sağlamakta yardımcı olacak.

BÜYÜK CEPLER

BÜYÜK CEPLER

Tasarım dünyasında stil her zaman en doğru ve en partik detaylarda saklı. Bu kış sezonunda kıyafete gelince tüm detaylar en çok ceplerde yoğunlaşacak. İlk bakışta abartılı ve hatta çocuksu bile gelebilir fakat cepler moda dünyasında her zaman en çok kullanılan ve kıyafeti tamamlayan, son derece önemli bir tasarım detayı olarak hafızalara tekrar yerleşecek.

TULUMLAR

TULUMLAR

2. Dünya Savaşından sonra çalışkan, özgür, güçlü, reformist ve umut dolu yeni nesili simgeleyen ‘bahçivan’ modelinde tulumlar bu kış sezonda, modernleşmiş kesim ve kumaşlarda yeniden üztünüzde hayat bulacak. Özelikle dış giyiminde önemini vurgulayan bu tulumlar deri, su geçirmeyen naylon ve kalın gabardin gibi kumaşlarda rastlamak pek mümkün olacak.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *