DUBAI’DE ECCO DERİ WORKSHOP RÜZGARI

By  |  0 Comments

Yazı Alexander Koko

Ayakkabı konusu hassastır. Erkeklerin topuklu ayakkabı giymiyor olması onların her ayakkabıyla rahat edeceği anlamına asla gelmez!

ecco1

Ayakkabı yapımının her aşamasını kendisi yöneten tek büyük ayakkabı üreticisi Ecco, her anını takip ettiği tasarımları üzerindeki sorumluluğunu giderek arttırıyor. Karl Toosbuy tarafından 1963 yılında Danimarka’da kurulan marka bir aile şirketi ve derin bir bağlılık duygusuna sahip. Özelikle sosyal ve çevresel etkileri göz önüne alarak global bir marka olarak yıllardır başarılı bir şekilde devam ediyor.

ecco5

Her sene farklı ülkelerde özel deri workshoplar’ı düzenleyen Ecco son olarak Dubai’deki Mall of Dubai’de bir event gerçekleşti. Dünyanın farklı birçok ülkesinden gelen dergi, gazete ve blogların editörleri üç gün boyunca Ecco markasının deri ile olan ticari ve manevi ilişkisini yakından inceleme fırsatı buldu.

ecco3

Bu özel workshop’ta kartılımcılar için gerçek bir deri dikim atölyesi kurularak farklı formdaki çanta ve cüzdan gibi önemli aksesuarları kendi elleriyle yapma şansı verildi. Ben kendime siyah dana derisinden pratik ve çok şık bir dosyalık yaptım. Sonucunda da gördüm ki tesis olduktan sonra hayata geçirmek daha da kolay oluyor.

ecoo2

Workshop sırasında Avrupa Bölgesi satış müdürü olan Alfred Cacueva, Ecco markasında kullanılan deri malzemenin geçirdiği tüm işlemleri, markanın hızla büyüyen pazarını ve tüketicilerin alışkınlıklarını örneklerle anlattı. Felsefesi “Ayağa tam uyan ayakkabılar yapmak” olan markanın yeni sezonu merak edildi bile.

ecco4

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *