TOPMAN’IN BEYNİ GORDON RICHARDSON

By  |  0 Comments

8. İstanbul Moda Konferansı ve 31. IAF Dünya Moda Kongresi kapsamında konuşmacı olarak İstanbul’da bulunan Topman’in efsanevi Kreatif Direktörü Gordon Richardson, ses getiren konferansının sonrasında Arcadia Group Markaları Türkiye İş Birim Müdürü Berkin Maden’in davetlisi olarak Nişantaşı Topman mağazasını ziyaret etti . Ziyaret sırasında Gordon Richardson ile buluşup stil, moda ve Topman’in gelecek planları hakkında konuştuk…

Alexander: How do you define your style?/ Stilinizi nasıl tanımlarsınız?

Gordon: My style is a reflection of current trends carefully edited to suit my style and age. It’s part classic gentleman part rock and roller.// Benim stilim, güncel trendlerin yansımasının, kendi tarzım ve yaşıma göre dikkatle adapte edilmesiyle oluşuyor. Biraz klasik, biraz rock&roll…

Alexander: Does your job dictate your wardrobe? What are the iconic pieces of your wardrobe ?/ İşiniz gardrobunuzu etkiliyor mu? Sizin gardrobunuzun ikonik parçaları nelerdir?

Gordon: If you are in fashion you have to look the part so yes to a degree my job does dictate my wardrobe. I think it’s important to look as stylish as possible in or out of the office.

Eğer moda dünyasının içindeyseniz evet, işiniz gardrobunuzu etkiliyor. Ben iş hayatında ve özel yaşantımda olabildiğince şık olmanın önemli olduğunu düşünüyorum.

A sign of a good wardrobe is to have a fashion focused selection of key items that all work together. It’s how you wear and mix them that’s important. In my case most of the pieces centre round black navy and grey. The items I find myself turning to time and time again are an Acne Studios 3/4 length navy coat and black biker jacket, Christopher Lemaire black collarless jacket, Topman black nylon bomber and pinstripe trousers and a Marc Jacobs fine black cashmere crew. There will always be a scarf in the mix too. My current favourite is a black and white neckerchief from Saturday Surf.

Şık bir gardrobun işareti, moda odaklı parçalar ve anahtar parçaların birlikte yer almasıdır.Asıl önemli olan bu parçaları nasıl kombinlediğiniz ve kullandığınızdır. Benim gardrobumda çoğu parça siyah, lacivert ve gri üzerine odaklanmıştır. Tarzıma yakın bulduğum parçalar, Acne Studios 3/4 length lacivert mont ve siyah motorcu ceketi, Christopher Lemaire siyah yakasız ceket, Topman siyah pilot ceketler ve çizgili pantolonlar ve Marc Jacobs siyah kaşmir ürünleri. Tamamlayıcı olarak her zaman atkı kullanırım. Şuan favorim Saturday Surf siyah beyaz atkı…

Alexander: What inspires you ?/ Size neler ilham verir?

Gordon: How people dress, film, music and culture in general. If you are creative you are highly perceptible to visual information, constantly digesting ideas for future reference.

İnsanların giyimi, filmler, müzik ve genel olarak kültür… eğer yaratıcıysanız, ileride kullanabileceğiniz fikirleri üretmek için görsellik konusunda algılarınız çok kuvvetli oluyor.

gor

Alexander: What are the key notes of the coming season ?/ Gelecek sezonda neler öne çıkacak?

Gordon: The new mood is for smartening down. By that I mean outfits that consist of a real mix of sport, casual and smart. I.e. a casual jogger worn with a textured wool knit under a smart 3/4 length coat. Colours remain neutral but watch out for camels and rusts as a way of updating your wardrobe.

Yeni mod “smartening down” olacak. Bununla kastettiğimiz, modanın sport, şık ve rahat parçaların gerçek bir karışımı olacağı… Örneğin jogger’lar, örgü üstler ve şık 3/4 length montlarla giyilecek. Nötr renkler ön planda olacak. Gardrobunuzu yenileyecekseniz, özellikle deve tüyü ve pas rengini tercih etmenizi önerebilirim.

Alexander: What do you think of brand collaborations in men’s fashion ? Are you planning to do one in the near future ?/ Erkek modasında marka işbirlikleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Yakın gelecekte böyle bir planınız var mı?

Gordon: Collaborations are extremely important as a way of supporting young design talent. They are also a positive way to introduce a designer to a wider audience thereby increasing their fashion reach. Topman will always continue to work with such talent in the future not only in the fields of fashion but in Art and Music. We are working with another young fashion designer but unfortunately I am unable to say who. The collection will be available next Spring.

Özellikle genç tasarımcıları desteklemek için işbirlikleri büyük önem taşıyor. Bu işbirlikleri aynı zamanda genç tasarımcıları kitlelerle buluşturmak ve moda dünyasına erişimlerini sağlamak için olumlu bir yöntem. Topman, yalnızca moda alanında değil, müzik ve sanatta da genç yeteneklerle çalışmayı her zaman sürdürecektir. Kim olduğuyla ilgili bilgi veremiyorum ancak Şuan genç bir moda tasarımcısı ile çalışıyoruz, koleksiyon gelecek İlkbahar’da mağazalarda olacak.

Alexander: Who is your style icon? / Sizin stil ikonunuz kimdir?

Gordon: I don’t have one particular style icon more a mix of people past and present. I love looking back at well dressed men from film , Cary Grant, Fred Astaire, David Niven etc. and old black and white photos of elegant Men.  But I’m equally influenced by musicians such as Keith Richards and David Bowie.

Tek bir stil ikonundan ziyade geçmişten günümüze farklı kişilerin stillerinden ilham alıyorum. Cary Grant, Fred Astaire, David Niven gibi isimlerin siyah-beyaz filmlerindeki zarif stilini çok seviyorum. Ama aynı zamanda Keith Richards ve David Bowie gibi müzisyenlerin de tarzından etkileniyorum.

Alexander: What do you think of Turkish men and their style ?/ Türk erkeklerin ve stilleri konusunda ne düşünüyorsunuz?

Gordon: From what I’ve witnessed, it’s very much a casual approach to dressing based around jeans. I think trends are so global that invariably there are less and less differences from city to city except that one will take smarter stance and another a more casual stance to a trend.

Gözlemlediğim kadarıyla jean Türk erkeklerinin giyiminde önemli bir yer tutuyor. Ben trendlerin çok global olduğunu düşünüyorum, trendler şehirden şehire daha şık veya daha rahat olarak yorumlanıyor.

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *