‘UNRUSH YOUR WORLD’ YUNAN ADALARINDA…

By  |  0 Comments

Yazı: Alexander Koko

Kıbrıs rakı festivalinden sonra, bu yaz geleneksel rakı sofrasının adabını Yunan adalarında “Unrush Your World” sloganıyla ile katıldığımız özel bir yat gezisiyle muhteşem bir atmosferde devam etti. leros3

Rakı’nın farklı ülkelerdeki tüketicilerinin hayatlarında daha fazla yer almaya başladığı “Unrush Your World” isimli global marka konumlandırması şimdi Türk turistlerin ziyaretlerinin artarak devam ettiği Kos, Leros ve Kalimnos Yunan Adaları’na yolculuk yaptık. Son yıllarda gerçekleştirdiği yatırımlarla Yunan adalarında rakının bilinirliliği ve bulunurluluğunu önemli ölçüde arttıran Mey İçki, global marka konumlandırması ile yabancı tüketicilerine hızla akan dünyada biraz yavaşlamanın, kendilerine zaman ayırmanın ve anın tadını çıkarmanın önemine özelikle bu gezide vurgulandı.

leros6

Özetlemek gerkirse; Türkiye’nin lider içki üreticisi Mey İçki, rakı’yı bir dünya markası yapma çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini gördük, yaşadık ve hep beraber seyahat boyunca bu başarıyı kutladık. Yat gezisi boyunca muhteşem koylarda durup masmavi denizin diplerinde yüzerken zaman zaman adalara inip rakı ve Yunan mezeleri eşliğinde meyhanelerde sabaha kadar şarkılar söyleyip eğlendik…

leros1

Seyahat boyunca  Mey-Diageo Türkiye CEO’su Galip Yorgancıoğlu ile de konuşma fırsatımız bolca olduktan sonra kendisinden şu sözleri duyduk: “Unrush Your World, rakı için birçok fırsatı beraberinde getiriyor. Global marka konumlandırmamız ile uluslararası tüketicilerimize rakı masasının ve adabının aceleye gelmeyecek birer lüks olduğunu en doğru şekilde anlatmaya çalışıyoruz”. Özelikle Türk turist açısından da önemli olan Rodos, Simi, Patmos, Mikonos, Midilli ve Sakız adalarına da büyük ölçüde önem verildiğini de eklemeyi unutmayalım. İki millet, iki yakada eşsiz rakı sofrasının kültürü eşliğinde daha iyi bir biçimde birleşemezdi!

leros5

“Unrush Your World” ile İngiltere, Almanya ve ardından Yunan adalarında rakı adabının inceliklerini anlatılan ve yaşatılan seyahatte, rakı’nın bir dünya markası yapma konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam edilecek… Yeni destinasyonlar için bizi takip etmeye devam edin!

 

 

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *