WORLD CLASS TÜRKİYE 2017 ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

By  |  0 Comments

Lüks içecek kavramının en büyük temsilcisi olan ve tüm dünyada bartenderlık mesleğinin standartlarını yükselten World Class tarafından Türkiye’nin en iyi bartenderı Kevin Patnode seçildi.

Son yıllarda tüm dünyayı rüzgarı altına alan artizan kokteyllerin en büyük temsilcisi World Class, Türkiye’de 5-6 Temmuz tarihleri arasında Soho House’ta dördüncü kez gerçekleşti. 2009 yılından itibaren dünyada düzenlenen yarışma, kokteyl sektörünün en prestijli yarışması olarak sektöre başarılı, yaratıcı ve işini tutkuyla yapan bartenderlar kazandırmaya devam ediyor.
Türkiye elemelerinde birbirinden başarılı 6 finalisti geride bırakarak birinci olan isim ise Kevin Patnode oldu. Kevin ile birlikte 6 finalist ‘Türkiye’nin en iyi bartender’ı olmak için kıyasıya yarıştı. İki gün boyunca birbirinden keyifli ve heyecanlı 6 farklı etapta yarıştı. Ilk etap olan “Eyes Wide Shut” da finalistler 4 farklı kategoriden ürün tadarak doğru alkollü içeceği bulmaya çalıştı. Ardından Maksut Aşkar’ın hazırladığı lezzetler ile uyumlu kokteyller yarattıkları “Taste of Turkey” etabında kokteyl-yemek uyumu konusunda uzmanlıklarını gösterdiler. İlk günün son etabı olan “Eco-Friendly”de ise finalistler doğaya gösterdikleri saygıyı ve çevreciliği anlattıkları ve tekniğinden konseptine kadar bu vizyonu vurguladıkları kokteyller hazırladılar ve bu kokteyllerin doğaya olan katkılarını rakamsal olarak desteklediler. İkinci günün ilk etabı “Punch It!” için her finalist kendi tasarladığı konsept doğrultusunda punch hazırladı. Ardından hızlı etap olan “Arriba Arriba”da finalistler 8 dakikada 8 kokteyl hazırladılar ve World Class yarışması moda etabı olan “Up On The Catwalk” ile son buldu. Bu etapta finalistler tasarımcı Özgül Engin’in tasarladığı 3 farklı kıyafetten ilham alarak kıyafetlere uygun kokteyller tasarladılar.

Prev1 of 2Next

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *