KEVIN PATNODE’NİN KOKTEYL DÜNYASI

By  |  0 Comments

Lüks içecek kavramının en büyük temsilcisi olan ve tüm dünyada bartenderlık mesleğinin standartlarını yükselten World Class tarafından Türkiye’nin en iyi bartenderı Kevin Patnode seçildi. Kevin’in dünyada bir numaralı barmen olma hikayesini ve hayalini dinlemek için yarışmadan sonra yan yana geldik ve sorularımızı yanıtladı…

Kokteyl ile olan ilgin ne zaman ve nasıl başladı?

Bartending’e ilgim New York’ta yaşadığım sırada hayatımla ilgili ne yapacağımı düşündüğüm bir yol ayrımındayken başladı. Yakın bir arkadaşım çok tatlı bir kokteyl barda çalışıyordu. Onun yanına gittiğim zamanlarda bartender’ları o kadar yakın takibe alarak izledim ki, işin ana tekniklerini öğrenirken buldum kendimi. Biraz da cesaretle, evimin yakınındaki otelin barında çalışmak için başvuruda bulundum. Sonrası, herkesin aşina olduğu hikâye.

Bu zamana kadar hangi mekânlarda gördük seni?
New York, Standart Hotel’de çalışmaya başladım. Onu İstanbul’daki Nopa takip etti. Daha sonra Külhanbeyi isimli kendi barımı açtım. Bunların yanı sıra misafir olarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok barında bartednerlık yaptım. Bunlar bana müthiş bir deneyim kattı.

Filmlerde gördüğümüz dert dinleyen barmenlerden misin, yoksa kokteylini verip köşesine çekilenlerden mi?

Her zaman konuşmayı seven bir bartender oldum. Bu da barın yoğun olduğu zamanlar beni hep sıkıntıya soktu. Ancak bu işin belki de en güzel tarafı, konuklarla konuşma ve ilişki kurma yeteneğidir. Bu nedenle müşterilerin sorunlarını, başarılarını ve bazen amaçsız konuşmalarını dinlemek bu işin bir parçasıdır.

Prev1 of 2Next

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *