YENİLİKÇİ DENİM: G-STAR RAW

By  |  0 Comments

Modern bir denim markası olan  G-Star; “Sadece ürün” odaklı felsefesiyle, 1989 yılından günümüze denim sektöründe öncü konumunda yer almış, denim işçiliği ve yeni tasarım teknikleri üzerine yoğunlaşmıştır. Ham denim kumaşının sunduğu sınırsız üretim fırsatları ve üç boyutlu tasarım gibi modern kavramlar, G-Star markasına heyecan veren unsurlar arasında. Tasarımcılar ise sürekli denim kumaşıyla yapılabileceklerin sınırlarını zorlarken, bunun sonucu olarak kumaş çeşidi ve üretim teknikleri alanlarında dünyada çığır açan buluşlara imza atmak.

2_FACEBOOK_POST_MEN-6-50898.6245.1241

Üç boyutlu ve yenilikçi tasarım anlayışının devam etmesi, 2009 yılında yeni bir G-Star klasiğinin üretilmesiyle sonuçlandı; Arc modeli. Modelin silüeti, G-Star markasının mimari işçiliğinin altında yatan kağıt desenlerinin kullanımıyla oluşturuldu. Üç boyutlu Arc modelinde; bacağın etrafını dönen asimetrik bir kalıbın ve modern bir silüetin yaratılmasını sağlamak için çapraz dikiş tekniği kullanılmış ve ekstra büyütülmüş ön ve arka cepler, tasarıma farklı bir boyut katmıştır.

2_FACEBOOK_POST_MEN-6-ALBUMPOSTER

G-Star; ham denim kumaşını ‘sanforlama’ adı verilen endüstriyel teknikle giyilebilir bir ürün haline getirerek, 1996 yılında piyasaya süren ilk marka olmuştur. Ham denim kumaşı kavramı, yeni ve radikal bir gelişmenin habercisi olmuştur. Neredeyse 20 yıldır; hemen her denim ürünü, ‘kullanılmış’ gibi, yani eskitilmiş görünümü ve dokusu taşıması için özel işlemlerden geçirilmiştir. G-Star, ham denim kumaşı ile birlikte; yıkanmamış kumaşlar, temiz ve net bir görünüm ve koyu renklerle altı çizilen, daha olgun ve sofistike bir denim tarznınınaltını çizmiştir.

02-TypeCWorkerBlazer-AeroTunnelSW-3301SlimRL

G-Star markasının denim koleksiyonları her sezon yeni denim buluşları içerir. G-Star, 2013 yılında eğri bacak silüetine sahip ve ağ kısmı aşırı düşük şekilde tasarlanmış, üç boyutlu denim görünümünü baş tacı eden Type C modelini çıkardı.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *