GECİKMELİ BİR “WORLD WAR Z” YAZISI

By  |  0 Comments

world war z

GEZİ sebebiyle Haziran ayı boyunca sinemayı ihmal edenlerdenseniz, önceliği kesinlikle 21 Haziran’dan beri vizyonda olan “World War Z” ye vermenizi tavsiye ederim. Bu film evde ziyan edilmez, gerçekten sinemayı hakediyor.

Editör : Oylum Yüksel 

Brad Pitt hem kendisi, hem de prodüksiyon şirketi Plan B için harika bir film seçmiş. World War Z 2006’da Max Brooks’un yazdığı romandan uyarlama bir film. Romanın filme uyarlanma aşaması oldukça zahmetli olmuş. Hatta çok nadir vakalardan biri, filmin çekimleri 2011’de tamamlandığı halde, montaj aşamasında memnun kalınmayıp 2012’de revize senaryo ile ek çekimler yapılmış. Filmin yönetmeni hem entelektüel hem de gişe filmlerinde başarılı olmuş nadir yönetmenlerden biri, Marc Forster. Monster’s Ball’da Halle Berry’yi Oscar’lık oynatan da o, hoş ama boş 007 “Quantum of Solace”ı yöneten de o. Haryy Potter’ı teklifini geri çevirip, Finding Neverland’i yöneten enteresan bir şahsiyet kendisi. Bence World War Z, çok fazla görsel efekt gerektirdiği için zor bir film olmasına rağmen, Marc Forster çok iyi iş çıkarmış.

Bu film herhalde seyrettiğim en farklı zombi filmiydi, normalde film ve dizilerde yavaş hareket eden, zeka yoksunu ve çabuk ölen zombiler, bu filmde deli gibi hızlı koşuyor ve ölmek bilmiyorlar! Filmde aksiyon hiç bitmiyor, Brad Pitt’in oynadığı en hızlı film bu olabilir. Tabi ki bir Hollywood aksiyonu olarak film bir sürü olmazsa olmaz klişe içeriyor, ama bence hepsi yerinde, son derece keyifli. Aksiyonun hakkını veren, çok eğlenceli ve heyecan verici bir filmdi, kafa dağıtmak, 2 saat hayattan kopmak isteyenlere öneririm.

Güzel haber, filmin devamının çekilmesi için hazırlıklar başlamış 🙂

Fragmanı için TIK TIK 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *