VİZYONDA NELER VAR? HAFTAYA HIZLI BİR BAKIŞ

By  |  0 Comments

HAZİRAN ayı boyunca sinemayı ihmal edenlerdenseniz, önceliği World War Z’ye vermenizi tavsiye etmiştim geçen hafta. Bir Cuma klasiği olarak bu akşam sinemaya gitsek mi diyenlerdenseniz ve bir süredir sinemayı ihmal ediyorsanız seçenek fazla, bir sürü film birikti. Aralarında çok iyi, çok kaliteli film yok, hepsi yazlık, bol aksiyonlu ama özenli, düzgün filmler.

Editör : Oylum Yüksel 

Neler var, hızlı hızlı bakalım..

1- Man of Steel (2013)

1 Man-of-Steel-Comic-Con-2012-Poster-man-of-steel-31481919-810-1198

Tüm zamanların en iyi Supermen filmi olduğu kesin, Imax 3D izlemek çok keyifliydi.

Clark Kent/Kal-El yani Superman rolündeki Henry Cavill başrole Immortals filmi ile hazırlanmıştı. Bu film için vücudu İmmortals’daki halinin bile 2 katı sanırım. Hem fizik ve hem de oyunculuk olarak bu rolün altından kalkmış. 1983 İngiltere doğumlu Henry Cavill, uzun zamandır Hollywood’un radarındaydı ve tabiri caiz ise büyümesi bekleniyordu. 2006’daki Superman rolünü küçük gösterdiği için kaçırmış. James Bond ve Edward Cullen yaşı tutmadığı için kaçırdığı diğer rollerden. Bugünden sonra kendisini bol bol göreceğinizden emin olabilirsiniz.

1 Man-Of-Steel 1

Man of Steel’in en iyi tarafı da sadece Superman’e değil, diğer rollerde de çok iyi isimlerin olması, Russell Crowe, Amy Adams, Michael Shannon, Diana Lane, Kevin Costner, Laurence Fishburne…

1 Man-Of-Steel 2

2- The Call (2013)

2 The Call Halle Berry

Halle Berry son filminde 911 operatörü polis görevinde.

Telefonda yaptığı taktik bir hata, kurbanın ölümüne sebep oluyor, filmin devamında bu hatanın telafisini izliyoruz. 911 acil arama hattını cevaplamanın ne kadar stresli bir iş olduğunu daha önce düşünmemiştim, filmde gerilim bol. 1966 doğumlu Halle Berry’nin hatırına zevkle seyredilir.

3- The Place Beyond the Pines (2012)

3 the-place-beyond-the-pines-poster

Ryan Gosling‘i Blue Valentine’da sevdiyseniz, bu filmde de bayılacaksınız. İki film de yönetmen Derek Cianfrance ellerinden özenle çıkmış. Film çok sağlam drama, sinemada biraz ağır gelebilir. Ancak çok etkileyici, mutlaka bir gün izlenmeli.

Filmin başrollerinde son zamanların harika çocuğu Bradley Cooper ve her daim güzel kadın Eva Mendes de var.

4- The Lone Ranger (2013)

4 the lone ranger

Haksızlık etmek istemem ama ben Johhnny Depp‘i Tim Burton filmleri dışında seyretmekten keyif almıyorum. Siz yine de endişelenmeyin, Jack Sparrow’u sevdiyseniz Tonto’yu da seversiniz. Filmin zayıf halkası filmin ana kahramanı John Reid’i canlandıran Armie Hammer ama Helena Bonham Carter ve Tom Wilkinson gibi leziz oyuncular da var. John Reid efsaneleri, Kızılderili Tonto, vahşi batı, trenler, kovboylar ve doyasıya kahramanlıklar arasında yeniden hayat buluyor.

5- After Earth (2013)

5 After Earth

Will Smith oğlunu kırmamış, ona güzel bir film çekmiş sanki. Sinemada seyredecek kadar da iyi mi derseniz, ı ıh:) Filmdeki aksiyon sahneleri fragmanda gördüklerinizden ibaret. The Pursuit of Happyness filminde hepimizi ağlatan ufaklığı bu filmde tanımak zor. Film gelecekte geçiyor, insanlar dünyayı terk edeli bin yıl geçmiş. Uzay gemileri bozulunca kendileri dünyada buluyorlar.

 

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *