“HAYVAN” MODASI

By  |  0 Comments

OBEN-BUDAK-e1362954655352

KÜRKLE arasında bir bağ kurduğum için sanırım, çocukluğumdan beri hayvan desenli kıyafetlerden pek hoşlanmazdım. Hatta benim ısrarlarım yüzünden annemin bir türlü leopar desenli bir bluzu ya da zebra desenli bir çantası olamadı. Kadınlarda sevmezken kendi üzerimde hiç düşünemezdim tabii ama son kalemi nerede teslim ettim hatırlamıyorum, artık bir hayli hoşuma gidiyor bu baskılar. New York tatilim sırasında bir de leopar desenli ayakkabı alınca kendime, hayatta hiçbir şeye karşı ön yargılı olunmaması gerektiğini bir kez daha anladım.

Oben Budak

hh

Sanırım hayvan baskılı tasarım ürünlerine karşı ön yargımın sebebi siyahi starlar. Sahne kostümlerini bir kenara bırakın, dolaşmak için dışarı çıktıklarında eşofmanları ve ayakkabılarına kadar hayvan desenlerine bürünmeleri işin rengini biraz değiştirdi tabii. Ayrıca Türkiye’de ne kadar ucuz şarkıcı varsa hepsinin hayvan desenli kıyafetlerle karşımıza çıkması konuya karşı soğumamı tetikledi.

Sonrasında bir baktım, kötü örnekler kullandı diye konudan uzaklaşmamak lazım. Bu yüzden cesaretimi toplayarak 2012 Elle Style Award’a leopar desenli bir papyonla giderek kendi içimdeki harekatı başlatmış oldum. Hayvanları bu kadar çok severken, onların desenini üzerinde taşımak ayrı bir keyif veriyormuş insana. Konuyu çok abartmadan, daha çok küçük parçalar kullanarak leopar desenlerinin hayatımıza alınmasına karşı değilim. Ama ceket, pantolon gibi daha büyük parçaları gündelik yaşamınıza alacaksanız vücut ölçülerinizle uyumlu olmasına dikkat etmenizde fayda var. Leopar olacağım diye manda görünümüyle ortalarda salınmayı istemezsiniz sanırım öyle değil mi?

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *