KIRMIZI PANTOLONUN LANETİ

By  |  0 Comments

OBEN-BUDAK

Yazı : Oben Budak

Arda Turan’ın ilk kez kırmızı pantolon giymesinin üzerinden ne yazlar ne kışlar geçti ama yine de erkeklerimizin kırmızı pantolon sınavı sona eremedi. Ben açıkçası olaya basit bir “yaz aşkı” gözüyle bakmış, bir sezon sonra unutulur sanmıştım ama kırmızı pantolonun açılışını yaptığı renkli giyinme hastalığı erkeklerimizi ele geçirmeye başladı. Kılavuzu karga olanın hesabı moda ikonu olarak Arda Turan’ı örnek alan bir sürü adam yılbaşı ağacı gibi geziyor etrafta. Kırmızı pantolon’dan gazı alan üzerine yeşil gömlek bir de parlak mavi ceketi geçirip dışarı çıkabiliyor. Ayakkabılar da bu renk cümbüşünden payını alıyor tabi. Kimse de dur demediği için katlanarak çoğalıyor bu renk karmaşası.

O yüzden diyorum acaba renk kullanımına biraz sınırlandırma mı getirsek. Hadi moda diye aldığınız kırmızı pantolonları rafa kaldırmayın da üzerine giyecekleriniz konusunda biraz tutumlu davranın. Özellikle de kış döneminde, tabiat bile kendini toprak renklerine emanet etmişken siz aradan sıyrılmayın. Yıllardır içinizde tuttuğunuz renk hastalığının bir kırmızı pantolonla tetiklenmesine izin vermeyin.

Oben Budak

İşin bir de diğer boyutu var tabi. Kırmızı pantolon giymek ayıplanmaz ama sen bir turuncu kar montu alıp dışarı çıksan fazla abartılı bulunur. “Dağda mıyız canım” esprileri yapılır ki sanki renkli montları sadece dağda giymemize izin vardır. Galiba bu konu hakkında da bir futbolcu renkli bir kar montu kullanana kadar beklememiz gerekecek. Çünkü maalesef erkek dünyasında bir şeyin gönül rahatlığıyla giyilmesi için ilk önce bir futbolcunun üzerinde görüntülenmesi gerekli. Yoksa bizim erkeklerin yeniliği kabul etmesi zor.

justin bieber

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *