KIŞ MODASININ EN SICAK PARÇALARI

By  |  0 Comments
Yazı Alexander Kokoskeriya

Uzun ve gri bir kış mevsimi devam ederken, bir çok güzel parçalar kış gardroplarınız için mağaza raflarında yerlerini almaya devam ediyor! Sezonun en sıcak olan parçalarını sizin için bir araya getirmek istedim.

giriş

Her sene olduğu gibi bir çok moda sever sezonun en trend ve en havalı parçaların peşindeyken stil ve kullanışlı alışveriş yapmak hem doğru bir adım, hem de artık çok daha pratik ve karlı olmalı. Bu kış podyumlardaki koleksiyonlar çok pratik ve kullanışlı, hem klasik hem modern ve bir hayli de sıcak.

bot1

Özenle dikilmiş ve faklı aksesuarla donatılmış kaşmir paltolar, kalın örgülü kazaklar, yünlü pantolonlar, kalın yünlü bereler ve su geçirmeyen, ayağınızı sıcakta tutan botlar gibi önemli ve pratik parçalar, sezonun en çok tercih edilen kumaşları olan yıkanmış kaşmir, kalın ve ince yün, çift raraflı yünlü naylonlarla hayat buluyor. Özelikle siz, şehirde yaşayan erkekler, soğuk hava koşullarını göz önünde bulundurarak aşağıdaki en sıcak tutan ve en stil parçalara göz atmak istemez misiniz? Kış ayı boyunca bol ve doğru alışverişler dilerim!

Kaşmir paltolar

paltolar

Her erkeğin gardrobunda kış mevsimini oluşturan en önemli parçaları onlar. Hemen hemen tüm markaların koleksiyonlarında farklı kesimlerde klasik ve spor detaylarla süslü kaşmir paltoları fazlasıyla görülen parçalar oldu yine bu sene de. Hem hafta içi hem hafta sonu için jean ve rahat yünlü pantolon, boğazlı kazak, kalın gömlek gömlek ve sağlam botlar ile kombinleyerek rahat ve spor bir görünüme sahip olabilirsiniz. En moda renkler ise tabiki başta siyah, açık ve koyu gri, asker yeşili ve lacivert.

Kalın örgülü kazaklar

kazaklar

Eskiden özelikle ana annelerin yaz bitiminde örmeye başladığı kalın örgülü trikolar hazır moda giyimine tekrardan büyük giriş yapıyor. Artık ana annenizi yormanıza gerek yok, bir çok marka bu kış sezonunda çeşitli renklerde, desenlerde ve yüksek kalitede yünlü kazaklar, trikolar ve hırkalar sizin için üretiyor. Bu kış sokaklar çok sıcak geçecek!

 

Yünlü pantolonlar

pantolonlar

Geçen sene dar ve kısa paçalı pantolonlar çok revaçtayken bu kış rahat, yarım yüksel bel pantolonları çok görüyoruz. Trendler her sene değişiyor olabilir fakat rahatlığından ödün vermek istemeyenler için bu sezon oldukça isabetli. Yıkanmış kalın ve ince yünlü kumaşlar en çok kullanılanlar. En moda renkler ise daha klasik ve sakin kişiler için toprak ve gri tonlar ve daha enerjik ve trendy kişiler için asker yeşili, bordo, ve hardal sarısı.

 

Kalın botlar

botlar

Gerek dışardaki alışverişlerde gerek dolabınızı açtığınızda, tüm kombinlerinizi  yapmaya başlamadan önce doğru bir ayakkabı seçmelisiniz. Tüm kombinler ayağınızdan geçer. Belli bir tarzda ne kadar güzel, seçici ve farklı giynirseniz giyinin bu kış ve her kış için doğru bir bot veya çizme seçmedikten sonra zamanınızı boşa harcamış olursunuz. Bu kış işyerlerinde ve sokaklarda klasik ve suet deri malzemelerden yapılmış, su ve soğuğu geçirmeyen farklı şeçitlerde pek çok bot ile karşılaşmak mümkün. Bir botta detaylar çok önemli, bu sene farklı ayakkabı markaların tasarladığı özelikle bilekte biten, yandan fermuarlı, kemerli ve önden deri bağcıklı modelleri tercih edebilirsiniz. En moda renkleri ise toprak tonları, lacivet, gri ve siyah.

 

Triko bereler

bereler

Kış mevsimlerinde özelikle soğuk iklim şartlarında başınızı sıcak tutacak olan en önemli işlevsel aksesuarlardan biri her zaman şapka oldu. Kış denince tabiki akla hemen kalın örgülü veya ince yünlü bereler aklımıza geliyor. Bu sezonda tüm markalardan rahatça bulabileceğiniz onlarca çeşit bereler var. Bere artık her stile ve her moda akımına o kadar uymaya başladı ki diğer şapka alternatifleri özelikle bu kış gölgede bırakıyor. En moda olan modeller ise uzun, kulaklarınızı kapatan, tepede biriken ve kısa, sadece başınızın ortasını kapatan. Renklere gelince bu sene her renk mevcüt, yeterki kombinlerken ya ton sürton ya da tamamen zıt renkleri tercih edin. Başınızı koruyarak geleceğinize de yatırım yaptığınızı unutmayın!

 

 

 

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *