SERDAR UZUNTAŞ’TAN İSTANBUL’DA İLK DEFİLE

By  |  0 Comments

Serdar Uzuntas 02

SERDAR UZUNTAŞ Avrupa’dan sonra ilk kez İstanbul’da defile gerçekleştiriyor… Serdar Uzuntaş, Londra Moda Haftası ve Floransa Pitti Uomo Fuarı gibi moda dünyasının en önemli etkinliklerinde gerçekleştirdiği koleksiyon sunumlarından sonra ilk  defilesini anavatanında, Mercedes-Benz Fashion Fashion Week İstanbul’da gerçekleştiriyor.

SERDAR Şehirli centilmenler için çok özel İngiliz kalıplarında, detaylarda farklılaşan, sade, spor-şık tasarımlar sunan Londra bazlı Türk tasarımcı Serdar Uzuntaş, ilk koleksiyonuyla 2010 yılında dünyanın en önemli erkek giyim fuarı Floransa’daki Pitti Uomo’dan davet almış, akabinde peşpeşe Londra Moda Haftası’nda koleksiyon sunumları gerçekleştirmişti. Sunduğu koleksiyonlar moda dünyasınca büyük ilgi gören tasarımcı, dünya modasına yöne veren WGSN network’ü tarafından trend’lere yön veren tasarımcılar arasında yer aldı. Vogue Italia 2013 Eylül sayısında dünyadan 200 yetenekli tasarımcı arasında tek Türk tasarımcı olarak yer alan Uzuntaş’ın koleksiyonları bugüne kadar İstanbul, Milano ve Londra’nın en prestijli mağazalarında tüketicilerle buluştu.

Koleksiyonlarındaki İngiliz çizgisini, Türk motiflerini yeniden yorumlayarak zenginleştirdiği konseptlerle sunan tasarımcı “A Day at the Seaside” adlı 2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonu için ilhamını ise İngiltere’nin Brighton sahillerinde dama oynayan, kanoya binen ve tatillerini çeşitli sportif aktivitelerle geçiren kolej öğrencilerinden alıyor.

SERDAR-UZUNTAŞ-822x1024

Geçtiğimiz yıllardaki başarılarıyla yurtdışında Türk erkek giyimine dair tasarımlarıyla ülkemizi temsil eden tasarımcı, koleksiyonunu ilk kez İstanbul’da sergileyecek. Kuruçeşme Arena’da gerçekleşecek olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 9 Ekim 2013, Çarşamba saat 17:.00’de bir defile gerçekleştirecek olan Serdar Uzuntaş, yine konsepti ve tasarımlarındaki detaylarla fark yaratacağının sinyallerini veriyor.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *