YAPTIĞINIZ ANTREMANLARIN VERİMİNİ ARTTIRMANIN 10 YOLU

By  |  0 Comments

Yaptığınız antremanların verimini arttırmanın 10 yolu

1- Yoğun tempo

Kısa aralıklarla kaslara yapılan zorlamalar ve kısa dinlenmeler hem kısa vadeli hem de antreman sonrası için metabolizma hızınızı arttırarak fazladan kalori yakmanızı sağlar.

2- Isınmayı es geçmeyin

Yoga pilates ve açma-germe hareketleri hem sizi sakatlıklardan korur hem de antreman performansınızı arttırarak vücudunuza daha fazla yoğunlaşmanıza imkan sağlar

3- Uyku

Daha çok uyumak hem antreman performansınızı arttırır hem de kas gelişimini hızlandırır.

4- Suyu ihmal etmeyin

Aslında insanların %90’ı yeterince su içmiyorlar. Günde yanlızca 2 bardak içerek bunun yeterli olacağını zannetmeyin sakın. Antreman yoğunluğunuza göre günde 2-4 litre arası su içmelisiniz

5- İlerleme kaydedin

Vücudunuz antremanlara kendini adapte ederek yeterli verimi almanıza engel olabilir. Bu sebeple antremanlarınızı zorlaştırarak ve değiştirerek hem vücudunuzu zorlarsınız hem de daha fazla ilerleme kaydedebilirsiniz.

6-  Beslenme

Antremanınızı kaçta yapmış olursanız olun vücudunuz sıkı çalışmadan sonra karbonhidrata ve proteine ihtiyaç duyacaktır. Yanlızca antreman sırasında değil gün içerisinde de enerji harcarsınız.

7-  Her zaman hazırlıklı olun.

Her pazar haftanın besin ve antreman programını önceden planlamak size avantaj sağlayacaktır. Çünkü plansızlık sizi antreman programını bozmaya ve dengesiz beslenmenize yol açabilir.

8- Alkolü bırakın 

Vücudunuz alkolü depolayamayacağı için hemen yakmaya çalışır ve enerjisini ordan sağlamaya başlar. Bu sırada aldığınız yağlar ve karbon hidratlar ise depolanarak saklanır. Ayrıca yoğun alkol aldığınız gecelerin ertesi günü spor yapmak istemeyeceksiniz!

9- Kendinize hedefler koyun

Bir çok insan kendini bir yıl boyunca motive etmekte zorlanır. kendinize küçük hedefler koyarak yıl boyunca motive olup gelişiminizi istikrarlı bir şekilde sağlayabilirsiniz.

10-  Tartılardan kaçının

Çünkü bu sizin vücudunuzun verimini ve gücünü göstermez. Tartıdan kurtulun ve günlük fotoraflar çekmeye başlayın, sizin asıl gelişiminizi onlar gösterecektir.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *