ADAM OUTSIDERS I ERSİN SERVİLİ VE BULUT ÖZDEMİROĞLU

By  |  0 Comments

Geçtiğimiz MBFWI döneminde Emre Erdemoğlu’nun kulisinde görmüştüm ikisini de ilk olarak. Güzel adamlarmış, nereliler acaba diye düşünürken prova sırasında tanışıverdik. Bir baktım ikisi de Türkçe konuşuyor. Adlarının Bulut ve Ersin olduğunu öğrendiğimde daha da şaşırdım. Hadi sadece görsel olarak yabancı formatındalar desem, öyle değil! Giydikleri uzun gömlekler, şort altına geçirilen taytlar, yırtık tişörtler kesinlikle bu toprakların işi değil. Görmekten ve çalışmaktan zevk aldığımız iki adam; Bulut ve Ersin…

kapak_web

Röportaj: Oben Budak

amish2

ERSİN SERVİLİ, 31 yaşında, model.

Nasıl başladı sakal macerası. Ne kadar süredir saç sakal bu şekilde?

Açıkçası sakal bırakmamın sebebi hayattaki hedeflerim doğrultusunda ilerlerken aynaya her baktığımda bir hedefim olduğunu hatırlatacak olmasıydı ve yaklaşık 2 senedir kırıklarımı aldırıyorum.

Özel bir bakım uyguluyor musun? Sakalına aşık olduğunu zannettiğim bir arkadaşım var, ne zaman buluşsak sakalına yaptığı bakımı uzun uzun anlatır, sende de var mı bu tip durumlar?

Evet düzenli olarak bakım yapıyorum tabi ki. Sakallarıma aşık olmak gibi bir durumum yok ama kendimi sakallıyken daha iyi hissediyorum.

amish13

Instagram’da sakalla ilgili birçok tag sayesinde ününüz yurtdışına taşıyor aslında öyle değil mi? (O tag’lerden örnekler de verebilir misin?

Dünyadaki bütün sakallıların birbirlerini destekleme durumu var ve tabiki bizim kullandığımız ortak tag’ler sayesinde gerçekleştiriyoruz. Bunların birkaçı; #beardbrothers ve #youbeard

Sakal sevmeyen bir sevgiliyle olur mu?

Neden olmasın, ön sevişmeyi atlarız

amish6

Sakalınıza dokunma hissi uyananlar hakkında ne düşünüyorsun? Kişiden kişiye değişir mi tepkiniz yoksa saçınızın okşanması gibi bir hale mi geldi durum?

Kişiden kişiye göre değişiyor tabi ki ama genelde sakalıma ve saçıma dokunulmasından pek hoşlanmam.

Mankenliğe başlama hikayen?

Kardeşim İstanbul’a üniversite eğitimi almaya geldigi için bende kendisine destek olmak amacıyla onun yanına geldim ve bir anda kendimi çekimlerde buldum.

Türkiye’ye kolay alıştın mı?

Komşu ülke Yunanistan’dan geliyorum. Çok ta farklı yaşam koşullarina sahip olmadığımız için İstanbul’a alışmam zor olmadı.

amish15

Genelde tayt ve şortla kombinlenen bir stilin var, tayt giymeyi çok erkeksi bulmazlar ya, bu konuda ne düşünüyorsun?

Kendime özgün bir stilim var. Modanın bir cinsiyeti olduğuna inanmıyorum.

Sakalını kesmen istense tepkin ne olurdu? Sevgilin ya da bir firma bunu istese ne cevap verirdin?

Sakal hayatımın bir parçası haline geldi, kendimi bu şekilde daha iyi ifade ettiğimi düşünüyorum. İyi bir proje ve teklifle gelinirse o zaman tekrar düşünülür

amish3

BULUT ÖZDEMİROĞLU, 27 yaşında, model.

Nasıl başladı sakal macerası. Ne kadar süredir saç sakal bu şekilde?

Uzun yıllardır tiyatro sahnesinde olmama rağmen sakalımı hiç ustura traşı yapmadım, bunun için de herhangi bir talep olmadı. Herhalde sakalsız halimi pek beğenmiyorlar. Şakası bir yana da yaklaşık iki yıldır uzattığım sakalım muhteşem yüzyil dizisinde Numan Paşa karakterini canlandırmam ile başladı.

Özel bir bakım uyguluyor musun? Sakalına aşık olduğunu zannettiğim bir arkadaşım var, ne zaman buluşsak sakalına yaptığı bakımı uzun uzun anlatır, sizde de var mı bu tip durumlar?

Sakalımı uzatmaya başladığım dönemlerde çeşitli aktar ürünleri ile bakım uyguluyordum. Fakat bir süredir sakal sponsorum olan BeardLord markasının ürünlerini kullanıyorum buda sakalımı daha bakımlı yapıyor. Bu kadar anlattı şimdi sakalımı nasıl uzattığımı anlatmıyorum dersem inandırıcı olmayacak ama inanki bahsini bile geçirmemeye çalışıyorum.

Instagram’da sakalla ilgili birçok tag sayesinde ününüz yurtdışına taşıypr aslında öyle değil mi? (O tag’lerden örnekler de verebilir misiniz?

Aslında 3 tag sayesinde Avrupa’da bir çok beard sitesi bizi paylaşmaya başladı diyebilirim. Bunlar; #beard #beards #bearded Ordan gören çeşitli beard sayfaları bizi görüp paylaşmalarıyla  biraz etkin oldu.

amish10

Sakal sevmeyen bir sevgiliyle olur mu?

Genelde kadınlar sakal sever diye biliyorum ya da öyle lans ediyorlar 🙂

Sakalına dokunma hissi uyananlar hakkında ne düşünüyorsun? Kişiden kişiye değişir mi tepkin yoksa saçının okşanması gibi bir hale mi geldi durum?

Saçıma dokunulursa bir sıcaklık, huzur ve sakinleşme hissi uyanıyor içimde fakat sakalım için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Pek hoşlanmıyorum hatta.

Futbol oynamışsın bir dönem, vücudun biraz iri değil mi o spor için?

Babam da eski bir Fenerbahçeli futbolcu olduğu için evet bir dönem Fenerbahçe ve Sakaryaspor altyapılarında oynadım. O dönemlerde bukadar iri değildim tabi ki çünkü futbol için elverişli değil zaten 🙂

amish17

Mankenliğe başlama hikayen?

2 yıl gastronomi, 4 yıl grafik mezunuyum. Okuduğum dönemde hayatıma bir renk katma amacıyla tiyatro eğitimi aldım ve 7 yıldır profesynel tiyaro oyuncusuyum. Mankenliğe başlayalı 6-7 ay oldu aslına bakarsan. Fakat alternatf oluşumdan dolayı birkaç Cosmopolitan Men dergisinde farklı meslek grupları ve dövme adlı bir çalışmada yer aldım. Sonrasında çeşitli markalara çekim yaptım ve kendimi bu sektör içinde buldum diyebilirim

Özel bir sakal bakımın var mı?

Sakal sponsorum olan markanın (BeardLord) ürünlerini kullanıyorum.

 amish16

Sakalını kesmen istense tepkin ne olurdu? Sevgilin ya da bir firma bunu istese ne cevap verirdin?

Bir çok teklif oluyor ama sakalımı seviyorum. Fakat son zamanlarda birkaç TV işinden teklif alıyorum aklıma yatar uygun şartlar oluşursa neden olmasın. Yakın dönemde bir değişiklik olabilir yani 🙂

fotoğraflar HAKAN ADİL

moda editörü ALEXANDER KOKO/obex

saç ve makyaj UĞUR KIRAL

modeller ERSİN SERVİLİ, BULUT ÖZDEMİROĞLU

moda editörü asistanı EMİR KAYNAK

prodüksiyon OBEX

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *