CEM BELEVİ : GÖZLER ONA ÇEVRİLİ

By  |  0 Comments

“Şarkılarımı kitlelere söylemediğim zaman ruhumu yorgun hissediyorum.”

Adımınızı dikkatli atmanız gerekiyor bu hayatta. Yaptığınız bir hareket sizi rezil de edebilir vezir de. İşte Cem Belevi bu ara ‘vezir’ olanlardan. Aslında bir süredir aramızda olmasına rağmen, fitilinin ateşlenmesi için gerekli olan kibrit bu yaz çakıldı ve sonuç; tam on ikiden!ekim

Röportaj Oben Budak

‘Alışamıyorum ev sessiz’ dedin bütün yazımız seninle geçti, yazın en popüler adamlarından biri oldun, alışabildin mi duruma?

Alıştım.   Ve bu durumu hep devam ettirmek istiyorum. Benim için çok keyifli ve dopdolu bir yazdı, Bundan sonra her yaza en az ‘Alışamıyorum’ kadar etkili şarkılarımla girmek istiyorum.

İlk neler değişiyormuş ünlü olunca, kısıtlamalar mı, fazla fazla güzellikler mi?

Güzellikleriyle beraber sorumluluk ve zorlukları da geliyormuş. Daha dikkatli ve özenli davranmak zorunda hissediyorsun kendini. Mesela ekmek almaya bile çıkarken fotoğraf çektirmek istiyorlar, herhangi bir kıyafetle, saçın başın dağınık uykusuz yüzün şişse bile, o fotoğraf yarım saat sonra tüm sosyal medyada…

cem4

Her gün farklı bir sahilde sahneye çıktın. Fiziki olarak zor olmadı mı, stresi de fazla olmalı?

O kadar severek ve isteyerek yapıyorum ki işimi, bu sene aynı gün 3 farklı şehirde konser verdiğim bile oldu. Hatta doğum günüme denk gelmişti ve benim için o gün hediye gibiydi. Tam tersine daha enerjik hissediyorum sahnedeyken. Şarkılarımı kitlelere söylemediğim zaman ruhumu yorgun hissediyorum.

Sahnedeyken kalabalık arasında biriyle  tanışma isteğin uyanmadı mı hiç, ben de o sahillerdeydim herkes çok güzel.

Ben insanlarla arasına kalın duvarlar koyan birisi hiçbir zaman olmadım, bundan sonra da değişeceğimi zannetmiyorum. Sahnedeyken kalabalıkla kendimi bütünleşmiş hissediyorum. Eğer birisiyle tanışmak istersem o enerjiyi mutlaka yayarım ve tanışırız. Bu günlük hayatımda da sahnemde de böyle.

cem7

Dünya artık ikiye bölündüğü ya Aşk inancın ne durumda, sence var mı yok mu ?

Aşk benim için çok geniş ve büyük bir anlam ifade ediyor, Mesela ilişki yaşamak için birisine aşık olmak gerekmiyor bence. Ancak aşk olunca o ilişki mükemmel oluyor. Bana göre birisine hissedilen duygu olamaz aşk, çok daha geniş bir güç o. Hatta birisine sığmaz bile aşk, ancak birisi aşkın içine sığabilir. Mesela işine duyduğun aşk, evine, ailene, huzuruna duyduğun aşk seni koşulsuz ona ve hayata bağlar. Bir başka gülersin, bir başka çalışırsın başka yaşarsın hayatını… Kısacası bence aşk aslında her yerde. Ve her şey onunla daha da güzelleşiyor…

Şarkı kaydı için bir anda telefon almıştın galiba Ozan’dan… Hikayeni anlatır mısın?

Evet o günü hiç unutmam biz bir kaç şarkıyı demo olarak hazırlamıştık aralarında alışamıyorum da vardı. Ancak malum Ozan Çolakoğlu çok yoğun olduğu için bir türlü müsait zamanda kendisini yakalayamıyordum. Bir gece 11:00 gibi beni aradı bende Karaköy’de arkadaşlarımla bir partiye katılmıştım. “Biz stüdyodayız, yetişirsen Gülşen de burada, istersen gel şarkıyı kaydedelim” demişti. Herkesle bir anda vedalaşıp Karaköy’den Ulus’taki stüdyoya varmam 8 dakika sürmüştü, uçtum resmen 🙂 İçeri girdiğimde Gülşen’in sesinden ‘Alışamıyorum’ yankılanıyordu. Tarifsiz bir heyecandı benim için.

cem3

Gülşen çok heyecanlandırıyor değil mi insanı?

Hem de nasıl! Sahnesine, sesine, kalemine olan hayranlığıma yıllarım şahit. Uzaktan örnek alıp, hayranlıkla şarkılarını dinlerken kendisini tanıyıp beraber çalışma imkanı bulunca Gülşen’in yüreğinin kariyerinden de büyük olduğunu gördüm. Benim için çok değerli. Hatta en büyük bir şanslarımdan birisi, aynı zamanda dev bir örnek. Bir de Ozan abiyle o kadar güzel bir aileler ki, yakında daha da güzelleşecekler. Allah nazardan saklasın. Bu ailenin bana gösterdiği istikamette yoluma devam etmekten çok mutluyum

Sesleriniz uyum sağlamış, sen ne düşünüyorsun? Seksi bir çarpışma olmuş seslerde. 

Stüdyoda şarkıyı okurken bana okuma koçluğu yaptı kendisi. Oldum olası Gülşen’in eşsiz yorumunu çok beğenirim zaten, elimden geldiği kadar kendisinin tavrına yakın yorumlamaya çalıştım ‘Alışamıyorum’ şarkısını. Ve evet sayesinde seslerimizde de çok güzel bir ikizler uyumu ortaya çıktı. Biz de milyonlarla birlikte fark ettik. Gülşen’le başka projelerde de beraber yer almayı çok istiyorum açıkçası.

cem5

Yeni neler var hayatında, yeni projeler?

Yeni single’ımı hazırlıyoruz şimdi. Ozan Çolakoğlu’yla birlikte, yine hareketli, keyifli bir şarkı geliyor. 2017’de yeni albümümü çıkarmayı hedefliyoruz. Konser takvimim çok yoğun. Türkiye’de neredeyse gitmediğimiz şehir kalmadı, Ekim ayında Almanya ile başlayıp Avrupa turnesine çıkıyoruz. Daha fazla müzik çalışmalarıma yoğunlaşmak istediğim için diziye bir süre ara verdim. Ama bir yandan senaryo okumaya devam ediyorum.

Peki ya hoşuna giden bir şey çıkarsa?

Aslında beni heyecanlandıran güzel bir sinema projesi var ama araya sıkıştırmak istemiyorum. İddialı ve kalıcı izler bırakan projelerde yer almak istiyorum.

cem6

Bir yerde okudum ama hatırlamıyorum, James Franco’ya benzetiyorlar seni. Okuduktan sonra ben de hak verdim o lafa. Ne düşünüyorsun?

Bir şeyi 40 defa duyarsan inanırmışsın ben en az 4000 defa duymuşumdur heralde. Artık inkar edemiyorum maalesef. Allah’tan işinde başarılı ve sempatik bir karakter, yoksa işim daha zordu. Bu bir avantaj mıdır dezavantaj mıdır bilemem ama ben de çok gülüyorum benzerliğimize. Ne saçma…

cem2

Kıyafet alışverişlerini sen mi yaparsın ya da nasıl çözüyorsun işin bu kısmını?

Gardırobumu yaparken danıştığım modayı yakından takip eden stilist arkadaşlarım var. Sahneye çıkarken onlara danışırım ama sahneye içinde kendimi en iyi hissettiğimle çıkarım.

İnternetten alışveriş yapıyor musun?

İnternetten de alış veriş yapıyorum bazı ürünler kendi mağazalarında her zaman bulunmuyor çünkü. Ancak alış veriş yaparken dokunmayı tercih ederim.

cem8

Dolabında en çok ne var, siyah tişört, şapka, çorap vs?

Siyah ve koyu renkler ağırlıkta olmak üzere tişört ve jean’lerim göze çarpar ilk önce. Ve mutlaka onlarla kombinlemeyi sevdiğim deri ceketlerim vardır. Bu sene biraz aksesuara da merak sardım, abartmamaya çalışıyorum

fotoğraflar erman iştahlı

moda editörü alexander koko/obex

adam cem belevi

saç ve makyaj uğur kıral

röportaj oben budak/obex

moda editörü asistanı emir kaynak/obex

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *